Kazincbarcika-Paks: kell-e VAR a Magyar Kupába?

Ihletett formában védett a hazai kapus.

Kazincbarcika-Paks 0-1

A Magyar Kupa negyeddöntőinek a sorát az NB III-as Kazincbarcika és az élvonalban szereplő Paks összecsapása nyitotta.

A Kazincbarcika nagy előnnyel vezeti az NB III Keleti csoportját, minden bizonnyal jövőre már az NB II-ben láthatjuk a csapatot.

A találkozón abszolút egyenrangú partnere volt a Kazincbarcika bognár György csapatának, nem jött ki igazán az osztálykülönbség.

Lehetőségek azonban elsősorban a paksiak előtt adódtak, de Megyeri Gábor, a barcikaiak kapusa ihletett formában védett, így ki is emelkedett a mezőnyből.

Az első félidőben Kinyik Ákos megsérült, az állapotáról még pontos információk nincsenek, de az M4 Sport közvetítésében elmondták, hogy minden bizonnyal kórházba kellett szállítani a játékost. A helyére beállt Tamás Olivérnek sem volt nagyobb szerencséje, őt az 57. percben kellett lecserélni, szintén sérülés miatt.

Az első félidő végén tizenegyeshez juthatott volna a Kazincbarcika, ám a játékvezető másképp döntött. Ha lett volna VAR a meccsen, akkor mindenképp érdemes lett volna visszanézni a szituációt.

A mérkőzésen egyetlen gólt döntött, amit Szabó János szerzett a 73. percben. Így tehát a Paks bejutott az elődöntőbe, míg a Kazincbarcika számár véget ért a kupakaland.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: MEGYERI GÁBOR

A Kazincbarcika kapusa remek formában védett, nagyon sokat tett azért, hogy a csapata ne kapjon egynél több gólt. Képességei alapján biztosan magasabb osztályban lenne a helye.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A TZENEGYESGYANÚS HELYZET

A 45+3. percben Kristófi elesett a 16-oson belül Tamás mellett, de a játékvezető nem fújt a sípjába. A visszajátszás alapján is véleményesnek tűnt az eset, azonban Magyar Kupa meccseken nincsen VAR.

73. p.: Egy jobb oldali szöglet után Papp Kristóf fejesét bravúrral a felső lécre tolta, azonban a kipattanót Szabó János közelről a kapuba fejelte. 0-1!

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC (NB III)–PAKSI FC 0–1 (0–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 800 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Megyeri G. – Szemere, Ur, Dvorschák, Székely K. – Heil, Nagy J.  Szabó B. (Schildkraut, 86.), Sinanovic – Ádám F. (Pinyaskó, 60.), Kristófi (Rjaskó, 72.). Vezetőedző: Varga Attila
PAKS: Nagy G. – Szabó J., Lenzsér, Kinyik (Tamás O., 26., Haraszti Zs., 57.), Kovács N. – Kesztyűs (Papp K.,  szünetben), Windecker, Kocsis B. – Nagy R. (Ádám M., a szünetben), Pethő (Böde, 76.), Sajbán Máté. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Szabó J. (73.)