Kalmár-gól, Schäfer-gólpassz: parádézott a Dunaszerdahely – GÓLOK TÖRTÉNETE

Kiválóan rajtolt Bernd Storck együttese.

A Dunaszerdahely a szlovák bajnokság harmadik fordulójában a Nitra együttesét fogadta. Korábban az nb1.hu-n már beszámoltunk arról, hogy a dunaszerdahelyi drukkerek amiatt elégedetlenkedtek, hogy szeptembertől a koronavírus miatt valószínűleg egy meccsen nem lehet 1000-nél több szurkoló. Egy kemény üzenetet is megfogalmaztak a szurkolók:

Kemény üzenet: tiltakoznak a dunaszerdahelyi drukkerek – KÉP – NB1.hu

Bernd Storck kezdőjében ismét lehetőséget kapott Kalmár Zsolt és Schäfer András. Az első gólra elég sokat kellett várni, de a 42. percben Schäfer gólpassza után Friede vette be a vendégek kapuját. A szünet előtt még Davis értékesített egy tizenegyest. A második félidőben aztán parádézott a DAC, amely 6-0-ra ütötte ki az ellenfelét. A negyedik találatot Kalmár szerezte, ő is egy büntetőt váltott gólra.

Kalmár Zsolt gólja és Schäfer András gólpassza a Nyitra ellen  2020.08.15.

Íme a gólok története a DAC tudósítása alapján:

42. perc: Schäfer az alapvonalig levitte a labdát, onnan tette vissza Friede-nek, akinek már nem volt nehéz dolga, mert ezúttal a kapus sem volt a helyén (1-0).

45+2. perc: Tizenegyes! Divković buktatásáért kapjuk! A büntetőt értékesítette Davis (2-0).

56. perc: Kružliak közeli próbálkozát még blokkolták a védők, de a tankként érkező Divković kíméletlenül bevarrta ballal (3-0).

60. perc: Kezezésért ítélt büntetőt számunkra Kružliak játékvezető, Kalmár pedig hidegvérrel értékesítette (4-0).

73. perc: Davis bődületesen nagy szabadrúgásgólt akasztott a bal kapufa mellé (5-0).

85. perc: A frissen pályára lépő Bednár első labdaérintéséből gólt szerez, Mendez adta a gólpasszt (6-0).

A Dunaszerdahely három fordulót követően hibátlan mutatójának köszönhetően vezeti a szlovák bajnokságot.

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – FC NYITRA 6:0 (0:0)
Fortuna Liga, 3. forduló, MOL Aréna. Játékvezetők:
Kružliak – Pozor, Poláček
Nézőszám: 5831
DAC: Jedlička – Blackman, Müller (82. Malý), Kružliak, Davis (74. Njie) – Friede (74. Friede), Schäfer (82. Bednár), Kalmár (K), Balić – Divković (64. Fábry), Ramirez
Nyitra: Šípoš – Kuník, Podhorin (K), Kolčák, Záhumenský – Mustafić – Šefčík (46. Fabiš), Vrábel (46. Hovhannisyan), Adamec, Chobot (78. Danek) – Faško
Góllövők: 42. Friede, 45+2. (11m), 73. Davis, 56. Divković, 60. (11m) Kalmár, 73. Davis, 85. Bednár
Sárga lap: 58. Mustafić, 63. Faško, 67. Záhumenský