Honvéd-Siófok: Gazdag Dániel "utódja" is pályára lépett

Extra hosszú volt az első félidő.

A Honvéd a Siófokkal játszott pénteken edzőmeccset. Íme a kispestiek beszámolója a találkozóról:

"Tizenkét percet kellett várni az első kispesti lehetőségre a Siófok elleni felkészülési mérkőzésen, ekkor Zsótér Donát lövését védte Hutvágner kapus. Majd újabb (bő) tizenkét perccel később Zinédine Machach játszotta tisztára magát, bepasszolta a labdát a védők közé Zsótérnak, élesen középre lőtt labdája azonban ismét a kapus zsákmánya lett.

Úgy tűnt, hogy a tizenkettes főszerepet játszik a hatvan percesre tervezett első félidőben, hiszen ismét tucatnyi perc telt el, és következett említésre méltó momentum. Ekkor Machach ívelt középre a jobb oldalról, középen pedig érkezett Eppel Márton, és ezúttal már Hutvágner is tehetetlen volt, támadónk pontosan a bal felső sarokba fejelte a labdát, megszerezve ezzel a vezetést a Honvédnak.

A folytatásban is tartotta a ritmust a mérkőzésen szinte végig domináló, jó tempót diktáló Honvéd, a 48. percben pedig jött is a második gól, apró szépséghiba, hogy az Eppel, Zsótér, Májer akció végén hiába gurított szélsőnk a hálóba, a gólpasszt adó társa már lesen volt, így maradt az 1–0. A félidőt aztán Machach szabadrúgása zárta (ez volt az ötödik momentum a tizenkettes percrendszerben), és bár nagyjából „Kisvárda-szögből“ próbálkozhatott, Hutvágner hárította a kapu bal oldala felé tartó félmagas lövést.

A térfélváltással párhuzamosan sort is cserélt Horváth Ferenc, és bár a tizenkettes rendszer is felborult, ezt nem bántuk, hiszen még két (szabályos) gólt szerzett a csapat. A félidő derekán Bőle Lukács duplázta meg az előnyt, a találkozót pedig Nono gólja zárta, amely után Oláh játékvezető (aki az utolsó húsz percet egy asszisztenssel hozta le, miután Urgyán bíró vádlija meghúzódott) le is fújta a mérkőzést.

Ahogy említettük, a sorminta borult, az viszont a második félidőre is igaz volt, hogy a Honvéd irányította a játékot, a védekezésünk pontos és magabiztos volt, Tomás Tujvelnek jobbára csak lábbal kellett labdához érnie, a legnagyobbat akkor „védte“, amikor Batik Bence hazafejelt labdáját húzta le magabiztosan, szerencsére nem nagyon forgott veszélyben a kapuja.

A hajrában pedig Gazdag Dániel után a második Petneházáról származó labdarúgónk lépett pályára a Honvéd első csapatában, miután Ivan Lovricot a 2005-ös születésű, mindössze 16 éves Szabó Tibor váltotta, aki az első félidőben 20 percet kapó Keresztes Noelhez hasonlóan megilletődöttség nélkül szállt be a „nagyok közé“.

Összességében tehát megállapíthatjuk, hogy hasznos mérkőzésen van túl Honvéd, kooperációs partnerünk jó ellenfélnek bizonyult, a találkozó pedig jó lehetőséget kínált a gyakorlásra, a meccsritmus megtartására, ahogy ilyenkor szokás mondani: a foglalkozás elérte a célját."

A meccs felvétele:

BUDAPEST HONVÉD FC–BFC SIÓFOK 3–0 (1–0)
Honvéd-MFA Utánpótlásközpont
V:
Oláh Gábor (Baghy, Urgyán)
G: Eppel (37.), Bőle (81.), Nono (105.)
Honvéd. 1. félidő: Tujvel – Kovács N., Baráth, Klemenz (Lovric, 50.), Talys – Machach, Nagy G., Banó-Szabó (Keresztes, 40.) – Zsótér, Eppel, Májer.
2. félidő: Tujvel – Mezghrani, Batik, Lovric (Szabó T., 94.), Tamás K. – Hidi, Pantelic, Nono – Bőle, Lukic, Balogh N. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Siófok. 1. félidő: Hutvágner – Farkas G., Horváth M. (Deutsch, 47.), Kecskés, Kiss B. (Varga B., 47.), Medgyesi, Tóth Z., Damásdi, Szakály D. (Balogh B., 47.), György, Elek (Horváth D., 47.).
2. félidő: Dúzs – Varjas, Polényi, Deutsch, Eördögh, Cipf, Balogh B., Krausz, Varga B., Nikházi, Horváth D. Vezetőedző: Domján Attila