Hatalmasat kért Pintér Attila a győztes gólt rúgó cseréjétől

Pintér és a Puskás Akadémia, Csizmadia és a Vasas.

A Mezőkövesd 1-0-ra győzött a Budafok vendégeként, egy igazán küzdelmes meccsen. Csizmadia Csaba megszakítaná a Fradi sorozatát, amely csapatnak sokat köszönhet Pintér Attila.

Így nyilatkoztak a vezetőedzők a meccs után:

Csizmadia Csaba (Budafok): ,,Nehéz mit mondani a mérkőzés után, főként úgy, hogy mi történt a végén. Arra törekedtünk, hogy megnyerjük a mérkőzést, próbáltunk dominálni, de beállt védekezni az ellenfél. Megint jött egy olyan hiba, amit ki tudtak használni. Ez a periódus most úgy néz ki, hogy ellenünk dolgozik, a helyzeteink nem mentek be. Egy hibát követtünk el, amit kihasznált az ellenfél. Nem vagyunk jó passzban. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű, össze kell szednünk magunkat."

Csizmadia megjegyezte, hogy nem könnyű megbontani a Mezőkövesd védelmét. Dolgoznak azon, hogy ez a közeljövőben sikerüljön. A játékosok mentalitásával elégedett, hiszen küzdöttek végig. Nem foglalkozik azzal, hogy gödörben van-e a csapat, minden egyes pontért megküzdenek.

Az nb1.hu az alábbira volt kíváncsi:

,,Négy mérkőzés óta egynél több gólt nem rúgott a csapat, legutóbb a Paksnak tudtak egynél többet rúgni. Mi ennek az oka és hogy lehet a támadójátékon csiszolni?"

,,Azt mi is próbáljuk megfejteni, hogy mi az oka ennek. Nem szeretek panaszkodni, csak az előző két meccsről beszélnék, mert előtte kényszerből kellett összeraknom a csapatot. Nem tudtuk ugyanazt a játékot játszani és ha felborul a rend, az meg tudja zavarni a játékosokat. Semmi nem változott, ugyanúgy dolgozunk, mint eddig. Őgy néz ki, hogy most ebben a szériában vagyunk.

,,A menetelő Ferencváros és a magára találó Honvéd vár még a Budafokra idén. Mennyi ponttal lennél elégedett?"

,,Nem szeretnék pontokról beszélni, mert nem ilyen vagyok. Tudjuk, hogy az ország jelenlegi legjobb csapatához látogatunk szombaton, de nem megyünk feltett kézzel. Örülnék, ha megszakítanánk a Fradi hosszú veretlenségi sorozatát hazai pályán, akkor felemelnék az emberek a fejüket a Budafokra."

Utoljára a Vasas nyert a Ferencváros otthonában bajnoki mérkőzést.

Pintér Attila (Mezőkövesd): ,,Tudtuk, hogy egy nagyon jól szervezett csapathoz látogatunk, ahol a fiatal és a rutinos játékosok nagyon jól vannak vegyítve. Ez nagyon nagy előnye is a Budafoknak, hiszen a fiatalok meg akarják magukat mutatni. Gondoltam rá, hogy ez egy egygólos mérkőzés lesz. Az első félidőben volt két lehetőségünk, amit nem tudtunk gólra váltani. Csak gratulálni tudok a fiúknak a győzelemhez, főleg annak tekintetében, hogy az utolsó 7-8 percet emberhátrányban töltöttük."

Pintér kiemelte, hogy a stratégiai döntéseket véghez vitték a játékosai.

Az nb1.hu az alábbi kérdéseket tette fel Pintér Attilának:

,,A 4-1-4-1 az ideális felállás a Mezőkövesdnek?"

,,Játszottunk már 5-3-2-t is, azt gondolom, hogy a 3 belső illik a játékosokhoz, illetve nem rendelkezünk olyan csatárokkal, hogy négyet fel tudjunk rakni. Jelen helyzetünkben ez a legjobb megoldás."

,,Mit kért pontosan Jurinától?"

,,Egész héten gyakoroljuk, hogy mit szeretnénk játszani, ezt maximálisan végre is hajtotta. Kértük, hogy ha szembe tudunk fordulni, akkor játsszuk le az egy az egyet. Ezt ragyogóan megoldotta, szenzációs gólt volt."

,,Presztízsmeccs lesz a Puskás Akadémia elleni?"

,,Soha nem volt presztízs egyetlen meccs sem számomra. A Fradi ellen is játszottam rengeteg mérkőzést. A Ferencvárosnak sokat köszönhetek, hiszen ott lettem Pintér Attila. Az sem volt soha presztízsmeccs, ez miért lenne? Egy mérkőzés a sok közül, most más klub érdekeit szolgálom. Egy profi edző ilyen."

EMLÉKEZTETŐ:

BUDAFOK-MEZŐKÖVESD 0-1

Egy igazán küzdelmes, tipikus egy gólos meccset vívott egymással a Budafok és a Mezőkövesd. Tényleg egy találat döntött, a csereként beálló Jurina volt a gólszerző. A győzelmével a Mezőkövesd már négy pontra van a veszélyzónától és fellépett a 8. helyre, megelőzve a Budafokot.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: MARIN JURINA

A bosnyák focista egymaga döntötte el a találkozó sorsát. Csereként szállt be a meccsbe és 81. percben egy szerencsés akció végén gólt szerzett.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: PINTÉR ATTILA BECSERÉLI A GÓLSZERZŐT

Remekül nyúlt bele a a meccsbe a Mezőkövesd trénere az 57. percben, érezte, hogy kit kell a pályára küldeni. Döntése helyesnek bizonyult, Jurina találatával megnyerte a Kövesd a mérkőzést.

A GÓL TÖRTÉNETE:

81. perc: Egy hatalmas szólót mutatott be Jurina, egyedül vezette kapura a labdát. Két védő kicselezése után a hosszúba gurította a labdát. 0-1

A következő körben A Budafok a Fradi vendége lesz, míg a Mezőkövesd a Puskás Akadémiát látja vendégül.

Budafoki MTE-Mezőkövesd Zsóry FC 0-1 (0-0)
Budafok, zárt kapus, v.: Antal
Budafok: Póser – Huszti A., M. Nikolic, Romic, Margitics – Micsinai, Oláh – Ihrig-Farkas (Skribek, a 64.), Lőrinczy (Kulcsár K., 64.), Szabó M. (Takács, 54.) – Kovács D. (Zsóri, 85.)
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Neszterov, Pillár, Vadnai – Karnyicki – Besirovic (Jurina, 58.), Berecz, Cseri (Meszhi, 77.), Nagy D. (Szerderov, 58.) – Vutov (Vajda, 71.)
gólszerző: Jurina (80.)
sárga lap: Romic (64.)