Fradi-Dinamo: eltűnt a pénz!

Végig harcoltak!

FERENCVÁROS-DINAMO KIJEV 2-2 (0-2)

25 év után ismét BL-csoportmeccset játszottak az Üllői úton, hisz a Ferencváros a Dinamo Kijevet még a Groupama Arénában fogadta, a Juventust és a Barcelonát már a Puskás Arénában fogja. De még milyen meccs volt ez! Szűk hatvan percig úgy tűnt, az ukránok felülmúlják a magyar bajnokot, az 59. percig két, a Fradi szempontjából peches góllal 2-0-ra vezettek, hogy aztán előbb Tokmac Nguen szinte a semmiből szépítsen, majd a hajrában úgy feltámadjon Szerhij Rebrov együttese, hogy a győzelemre is legyen esélye: egy vendégkiállítás után, a 89. percben Franck Boli egyenlített, az utolsó másodpercekben pedig Olekszandr Zubkov lövése alig ment kapu fölé. A 6500 néző előtt végig harcoló zöld-fehérek eltüntették a pénzbeli különbséget: a Dinamo kerete majd' négyszer többet ér (100 millió euró a Fradi 28 milliójával szemben). Még jó, hogy a futball főleg a pályán dől el…

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SZIDORCSUK KIÁLLÍTÁSA

Tokmac gólja után a piros lap adta meg az alaphangot a fantasztikus hajrához, vérszemet kapott a Ferencváros – ki tudja, mi lett volna, ha van még hátra egy-két perc…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A FRADI TÁBOR

A nyitóképen is látható üzenettel megegyezően ("Megfogyva bár, de törve nem…") zseniális hangulatot teremtettek, 12. játékosként voltak a pályán.

27. perc: Haratin kezére pattan a labda a tizenhatoson belül, a büntetőt Cigankov értékesítette. 0-1

Streamable Video

41. perc: Egy jobbról jövő beadás Lovrencsics nem tud menteni, a labda De Pena lábára pattan, onnan pedig a hálóba. 0-2

59. perc: Zubkov passza találja meg Tokmacot, aki fordulatból, kissé kiszorított helyzetből tüzel tökéletesen a Dinamo kapujába. 1-2

89. perc: Laidouni lövése szerencsésen Bolihoz kerül, aki érkezésből, közelről egyenlít. 2-2

FTC – Dinamo Kijev 2-2 (0-2)