Felkészülés: Újpesten nyert a Loki

Sikerrel zárták az évet.

Lejátszotta első téli és utolsó 2022-es felkészülési mérkőzését az Újpest és a Debrecen. A találkozón mindössze egy gól döntött, amit a vendégek értek el.

ÍME, A DVSC BESZÁMOLÓJA:

Lejátszotta pénteken Újpesten a téli felkészülési időszak első edzőmérkőzését a DVSC.

Csapatunkból kisebb betegség miatt hiányzott Bódi Ádám és Gróf Dávid, valamint Bárány Donát. A találkozó 3. percében az újpesti Ambrose, a 4. minutumban Sós Bence veszélyeztetett, majd a 9. percben Simon lövését védte Megyeri Balázs. Kiegyenlített volt a játék, míg aztán az első negyedóra végén egy szép kiugratás után Sós Bence magabiztosan használta ki a ziccerét, megszerezte a vezetést a Loki (0-1).

A folytatásban a DVSC kontroll alatt tartotta a mérkőzést, bár a 31. percben egy szöglet után Csongvai könnyen gólt fejelhetett volna, ám a labda fölé szállt. Nem sokkal később Dzsudzsák Balázs nem sokkal lőtt fölé, majd a 37. percben Christian Manrique találta telibe a felső lécet.

A második játékrészre érkeztek a cserék, a kapuk pedig egy ideig nem forogtak veszélyben, ahogy mondani szokás, a mezőnyjáték dominált. A 66. percben Alexandros Kyziridis szabadrúgásból nem sokat tévedett, miközben a hazaiak nem túl gyakran riogatták Erdélyi Benedeket, aki amikor kellett – például a 77. percben Ljujic lövésénél -, szépen védett.

A hajrában már nem történt izgalmasabb esemény, a DVSC megnyerte az újpesti meccset, jöhet a törökországi edzőtábor.”

Felkészülési mérkőzés

Újpest-DVSC 0-1 (0-1)
UTE-akadémia, 50 néző.
Újpest: Banai – Szabó B, Csongvai, Hall, Antonov – Mack, Onovo – Simon K., Katona M., Csoboth – Ambrose. Cserék: Pauljevic, Jevtoski, Kastrati, Kovács D., Radosevic, Goure, Borello, Hámori, Ljujic, Jakobi. Vezetőedző: Milos Kruscic.
DVSC: Megyeri – Kusnyír, Deslandes, Lagator, Ferenczi – Varga J., Manrique – Bévárdi, Dzsudzsák, Sós – Dorian Babunski. Cserék: Erdélyi, Neofytidis, Dreskovic, Dieye, Romanchuk, Baranyai, Farkas T., Loukili, Major, Baráth P., Szécsi, Kyziridis, Olawale. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.
Gól: Sós (14.).

Az NB I tavaszi folytatásában a 17. fordulóban az Újpest hazai pályán fogadja a Honvédot, míg a DVSC a Zalaegerszeget.