Eric Dier megidézte David Beckhamet, de ez kevés volt a győzelemhez

Marseille – Igor Akinfejev parádésan védett, az oroszok a 92. percben egyenlítettek.

A B-csoport esti mérkőzésén az angolok kezdtek aktívabban az oroszok ellen, főleg Adam Lallana, Dele Alli, és Wayne Rooney voltak aktívak. Az angolok támadószekciója folyamatosan nyomás alatt tartotta az oroszokat, viszont nem tudtak túljárni a kapus, Igor Akinfejev eszén, aki többször is öklözve hárította a háromoroszlánosok kísérleteit.

A második félidő is angol rohamokkal indult, először Wayne Rooney veszélyeztetett szabadrúgásból, de lövése elkerülte a kaput. Az 59. percben a legveszélyesebb orosz helyzet az angol Eric Dier nevéhez fűződik, aki Satov szögletét fejelte a saját kapuja irányába, de Joe Hart kiütötte a léc alól a labdát. A 63. percben Szmolov ravasz tekerése kerülte el pár centivel az angol kaput.

A 70. percben az angolok megszerezhették volna a vezetést, de Igor Akinfejev az Eb eddig legnagyobb bravúrját mutatta be: Rose balról belőtt labdáját röviden vágták ki az orosz védők, az érkező Wayne Rooney nagy erővel a jobb alsó irányába lőtt, a pattogós labdába az orosz kapus gyönyörű reflex mozdulattal kapott bele.

Három perccel később megtört a jég. Az angolok kiharcoltak egy szabadrúgást 19 méterre az orosz kaputól. A labda mögé a nyolcadik válogatott mérkőzésén pályára lépő Eric Dier állt, és nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt (1-0).

Az utolsó húsz percben úgy tánt, hogy mér nem fog változni az eredmény. Az oroszok támadásaiban nem volt átütőerő, ennek ellenére a 92. percben összejött az egyenlítés. Egy baloldali beívelés után Vaszilij Berezuckij az ötös jobb sarkáról visszafejelte a labdát a hosszúba, ami Joe Hart fölött a kapuba hullott, azonban a gólvonal előtt Glusakov még belepiszkált a labdába, így hivatalosan ő lett a gólszerző (1-1). Az angolok jobban játszottak, de rengeteg helyzetet kihagytak és ez az utolsó pillanatban visszaütött. Az biztos, hogy Roy Hodgson legénységének Wales és Szlovákia ellen sokkal többet kell majd mutatnia.