DVSC-Újpest: Dzsudzsák-parádé Rossi szeme láttára, elpuskázott ziccerek és a VAR

Gróf Dávid remekelt.

DVSC-ÚJPEST 4-1

A MECCS KULCSMOMENTUMA: TALLO ELSŐ KIHAGYOTT ZICCERE

Teljesen másként is alakulhatott volna a meccs, ha a 12. percben ordító helyzetben nem a kapufát találja el az elefántcsontparti csatár, akinek ezen kívül is voltak nagy elpuskázott helyzetei a meccsen és lesgólt is szerzett.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: DZSUDZSÁK BALÁZS

A kiválóan védő Gróf Dávidot is ki lehet emelni, míg Dzsudzsák remek gólt szerzett és gólpasszt is adott – ezeket is láthatta a lelátón helyet foglaló szövetségi kapitány, Marco Rossi.

18. perc: Dzsudzsák kapta meg a labdát a jobb oldalon, majd remekül cselezte ki Diabyt, befelé húzott, és 13 méterről, jobbról, ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-0

31. perc: Szabó passza után Simon cselezte ki szépen Ferenczit a tizenhatos jobb sarkánál, majd 6 méterről, kissé kiszorított helyzetből, jobbal lőtt nagy erővel, a labda pedig Grófról pattant a kapuba. 1-1

53. perc: Cserék hozták össze az újabb debreceni gólt: Ferenczi balról érkező bedobása után a szünetben pályára lépő Bódi harcolt a védők között, majd kiváló passzt adott a szintén szünetben becserélt Sóshoz, aki 4 méterről kissé jobbról az üres kapuba lőtt. 2-1

77. perc: Dzsudzsák balról jövő szöglete után Varga emelkedett a legmagasabbra, és 11 méterről, remek mozdulattal fejelt a keresztlécre, a labda onnan pattant a kapuba. 3-1

91. perc: Szécsi passza után Baráth indult meg egy kontrából, lezázta a védőit, majd 14 méterről, jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. 4-1

A Debrecen a Kisvárdát fogadja legközelebb, míg az Újpest Mezőkövesdre látogat. Előtte a kupában lesz jelenése a két csapatnak, a DVSC a DEAC-cal, az Újpest az Ajkával találkozik.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Debreceni VSC-Újpest FC 4-1 (1-1)

DVSC: Gróf – Kusnyír, Lagator (Romancsuk, 80.), Dreskovic, Ferenczi J. – Varga J., Kiziridisz (Sós, a szünetben), Baráth P., Szécsi – Do. Babunski (Bódi, a szünetben), Dzsudzsák (Charleston, 83.)
Újpest: Nikolic – Szabó II B. (Borello, 74.), Csongvai, Diaby, Antonov – Mack, Onovo – Simon K. (Pauljevic, 74.), Katona (Ljujic, 74.), Csoboth (Gouré, 88.) – Tallo

gólszerzők: Dzsudzsák (18.), Sós (52.), Varga J. (77.), Baráth P. (90.), illetve Simon K. (31.)

AZ MTI JELENTÉSE A MECCSRŐL:

"A Debrecen hazai pályán 4-1-re legyőzte az Újpest együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

Nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe a csapatok, de az iram az első negyedórához érve valamelyest lassulni kezdett. A meccset Dzsudzsák szólógólja pörgette fel, hamarosan válaszolt viszont az Újpest, amely aztán még lesgólig és további helyzetekig jutott a szünetig. A döntetlen állás a hazaiakra nézve volt hízelgő, a fővárosiak ugyanis veszélyesebben futballoztak, a félidő hajrájában a DVSC által rendre eladott labdákból kerültek többször helyzetbe.

Fordulás után változatlanul a lila-fehérek tűntek jobbnak, mégis a Debrecen került ismét előnybe, majd valamelyest visszaállt, és megpróbálta már a támadásépítésben megakasztani az Újpestet. Ezzel meggyűlt a baja a vendégeknek, miközben a DVSC-ben nem volt meg a szükséges kreativitás akkor, amikor birtokolta a labdát.

Az újpestiek hamarosan hármas cserével próbáltak frissíteni a csapaton, de alighogy beálltak az új játékosok, máris megszerezte harmadik gólját a hazai együttes. A DVSC ezzel már eldöntötte az összecsapást, ugyanakkor az utolsó percekben még egy gyors ellentámadásból is betalált, így fölényessé vált a sikere."