DVSC-Újpest: Dzsudzsák észrevette, amit észre kellett vennie

Ismét varázsolt a francia, de Huszti csodacseréje is így tett.

DVSC-ÚJPEST 2-2

Mintha mindkét csapat legutóbbi mérkőzését láttuk volna, legalábbis nagy vonalakban és a második félidő elejéig.

A Loki 1-0-s hátrányban volt az első fordulóban Kispesten, majd emberelőnybe került (és nyert végül 4-1-re)…

Az Újpest, ugyanúgy mint csütörtökön a Basel elleni KL-meccsen a Szuszában, most is izomból belekezdett. És most is Yohan Croizet góljával szerezte meg a vezetést.

Innentől viszont a debreceni forgatókönyv folytatódott, méghozzá az emberelőny miatt, de csak egy ideig.

Abdoulaye Diaby a videóbíró segítségével kapta meg jogosan a piros lapot. Egyrészt mert lábra ment, másrészt mert törlesztett (ő is kapott előtte nem sokkal egy csomagot), ráadásul Bárány Donátot pár perccel később le is kellett cserélnie Huszti Szabolcsnak a lila-fehérek védőjének a szabálytalansága után.

Viszont hiába volt létszámfölényben a hazai gárda, ez a játékon egyáltalán nem látszott, sőt, a mezőny toronymagasan legjobb teljesítményt nyújtó futballistája, Croizet vágott még egyet a második félidőben, ehhez persze kellett a Nikolics-Charleston belső védőpáros indiszponáltsága is. Itt kell megjegyeznünk, előbbiről a tavaly kiesett Budafok majdnem mindegyik mérkőzésen gólt kapott miatta/róla.

Megtalálhatta új csapatát a Lokitól távozó játékos – NB1.hu

A Loki játékosok hozzáállását dicséri, hogy pillanatra nem adták fel a küzdelmet, amit jelzett, hogy Dzsudzsák szemfülességének köszönhetően a becserélése után végig veszélyes Tischler Patrik szépített a hajrá kezdetén.

Ezekben a pillanatokban nagy kérdés volt, hogy a csütörtökön nagy küzdelemnek kitett lila-fehérek (A Basel elleni KL-meccsre gondolunk) milyen erőállapotban vannak, azok után, hogy Beridze, Tallo, Stiber és Mucsányi, Viana és Fehér sem állhatott eleve Michael Oenning rendelkezésére.

És amint várható volt, a vendégek a legvégén már szinte át sem jutottak a Loki térfelére, a kérdés csak az volt, hogy a továbbra is folyamatosan és veszélyesen a kapu elé érkező labdák közül bekotor-e még egyet a hazaiak közül valaki.

A nemes küldetést Tischler vállalta magára, így fordulatos, izgalmas és jó iramú mérkőzésen döntetlen született.

A meccs krónikájához hozzátartozik a hibátlan hangulat is, mert mindkét szurkolótábor remek formában, ráadásul látványosan (pirotechnikai eszközök bevetése) buzdította a kedvenceit az elsőtől az utolsó pillanatig.

A magyar futballbarátok igazi futballélménnyel gazdagodhattak!

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: YOHAN CROIZET LS TISCHLER PATRIK
Az nb1.hu az 1999-es megalapítása óta áll ki a magyar játékosok és edzők mellett (és a csapatokért és szurkolókért), és így is fog tenni mindig, de a francia játékos olyan, aki jó, hogy az egyik magyar csapatban futballozik. A Basel ellen is ihletett formában csillogott, Debrecenben meg egyenesen varázsolt. Akárcsak a sérült Bárány helyére beállt Tischler Patrik, aki végig veszélyes volt a kapura, a hajrában két gólt fejelve pontot mentett a Lokinak. A center pályafutásának az egyik legjobb meccse volt.

Újpest-Basel: csak azért is jobb volt a francia a brazilnál – NB1.hu

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: DZSUDZSÁK BALÁZS FELISMERÉSE
Rengeteg labda érkezett az Újpest kapuja elé a második félidőben, de ha a debreceni csapatkapitány nem veszi észre, hogy gyorsan kell elvégeznie a szabadrúgást és pontosan kell Tischler fejére varázsolnia a zsugát, akkor nem biztos, hogy egyenlít a Loki. Sőt…

GÓLOK TÖRTÉNETE:
6. p.:
Mitrovics remekül indítása után Croizet lefordult a védőjéről, majd 16 méterről úgy lőtt ballal a jobb alsóba Kosicky beleért a labdába. 0-1!

49. p.: Már kettő! Croizet csapta a debreceni belső védőpárost, majd a jobbösszekötő helyéről jobbal lőtt 7 méterről, a labda megpattant Charleston lábán, így Kosicky nem védhetett. 0-2!

77.p : Dzsudzsák gyorsan elvégzett egy szabadrúgást úgy, hogy remekül ívelt kissé balról középre, ahol érkezett Tischler, aki az ötösön belülről fejelt a kapuba. 1-2!

87. p.: Egyenlített a Loki! Ferenczi ívelt középre balról, ahol Tischler mindenkit megelőzött, majd 10 méterről úgy fejelt a kapuba, hogy a labdába a vetődő Pajovics még bele tudott érni… 2-2!

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Debreceni VSC-Újpest FC 2-2 (0-1)
Debrecen, 7266 néző, v.: Bogár
gólszerzők:
Tischler (77., 87.), illetve Croizet (6., 50.)
sárga lap: Bévárdi (5.), Sós (55.), Kusnyír (80.), illetve Kasztrati (67.), Jevtoszki (81.)
kiállítva: Diaby (14.)

Debrecen: Kosicky – Kusnyír, Charleston, Nikolic, Ferenczi – Bévárdi (Sós, a szünetben) – Varga J. (Baráth P., 62.), Dzsudzsák, Ugrai (Soltész, 74.), Szécsi – Bárány (Tischler, 32.)
Újpest: Pajovic – Kasztrati, Kutrumpisz, Diaby – Pauljevic, Csongvai, Bjelos (Jevtoszki, 81.), Mitrovic, Onovo – Antonov – Croizet (Szakály P., 87.)