DVSC-MTK: öt gól, piros lap, drámai védés, folytatódik a Loki-átok

Látványos találatokat és nagy bravúrokat láthattak a nézők.

Az NB I nyolcadik fordulójában az MTK három bajnoki vereség után utazott Debrecenbe, a Loki legutóbb a Nyíregyháza otthonában kapott ki. A két csapat előző négy meccsét a budapesti csapat nyerte.

A 18. percben Molnár pazar beadása után Jurina fejesét védte bravúrral Megyeri. Hét percre rá a Loki szerezhetett volna vezetést, de a labda végül Demjén kezében kötött ki. A másik oldalon Bognár lövését fogta Megyeri. A 33. percben Bognár passza után Jurina lőtt védhetetlenül a hálóba, 0-1. A félidő végén egy debreceni pontrúgás után Kocsis elé pattant a labda, aki kapásból lőtt kapura, Demjén csak beleérni tudott, 1-1.

A második félidő elején egy MTK-labdaszerzés után Bognár remek cselek után pontosan lőtte ki a hosszú alsót, 1-2. A 69. percben Molnár lövését védte Megyeri. Öt perccel később Demjén ütötte ki Dzsudzsák szabadrúgását. A 75. percben Jurina járt közel az újabb gólhoz, de a DVSC kapusa ismét a helyén volt. Egy percre rá Szűcs egy bombagóllal egalizált, 2-2. A 81. percben Varju ütésért azonnal piros lapot kapott, de szinte az első támadásból a csereként beállt Hej igencsak látványos góllal harmadszor is előnyhöz juttatta az MTK-t, 2-3. A 94. percben Demjén bravúrja kellett, hogy a fővárosiak ismét elvigyék a három pontot Debrecenből.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
DEBRECENI VSC – MTK BUDAPEST  2–3 (1–1)
Nagyerdei Stadion, 2321 néző, v.: Pintér Csaba
Gólok: Kocsis D. (41.), Szűcs (76.) ill. Jurina (33.), Bognár (59.), Hej (85.)
Sárga lap: Stojkovic (27.), Kata (40.), Kádár (73.), Domingues (83.)
Piros lap: Varju (81.)
DVSC: Megyeri – Stojkovic, Dreskovic, Lagator, Pellumbi – Djurasek (Braga, 15. – Silué, 75.), Szűcs – Dzsudzsák, Kocsis D. (Shaghoyan, 75.), Vajda (Domingues, a szünetben) – Bárány. Vezetőedző: Máté Csaba
MTK: Demjén – Beriashvili, Kádár, Varju – Antonov, Kata, Kosznovszky, Molnár Á. (Horváth A., 87.) –  Bognár (Végh., 83.), Jurina (Németh K., 83.), Molnár R. (Hej, 77.) Vezetőedző: Horváth Dávid