Doll megnyugodott

Volt, ami nem tetszett neki.

4-1-re diadalmaskodott az MTK otthonában a Ferencváros. A lefújás után Thomas Doll, az FTC trénere a következőket mondta:

„Az első félidő alapján látható volt, hogy sok mindent megvalósítottunk abból, amit a héten gyakoroltunk. Átálltunk 4-4-2-es hadrendre, gyémántalakzatban játszottunk, kiváló szélsőkkel, ezáltal a középpályán több játékosunk állt rendelkezésre támadásban. Nagyon meleg volt, de a megfelelő pillanatokban szereztük a gólokat. Kétgólos vezetésünk után magabiztosan járattuk a labdát, 3-0 után pedig az MTK-nak volt egy nagy lehetősége a szépítésre. A félidő előtt kicsit könnyelműen adtuk fel a területeket, nem mentünk annyira keményen a párharcokba, ez ezért alakulhatott ki. A második félidőben cserélnünk kellett, Leandro ezért középre húzódott, így a szélső játékunk visszaesett. A középpályán így nem volt olyan, aki felpörgette volna a támadójátékunkat a szélen. Ami nem tetszett, hogy néhányan nem vállaltak a párharcokat, nem volt test test elleni kontaktus, így az MTK-t fokozatosan visszahoztuk a meccsbe. Nagyon örültem a negyedik gólnak, az megnyugtatott. Még egyszer mondom, mindkét csapatnak kijár a gratuláció, ahogy ebben a melegben játszottak. Örülünk, hogy két győzelemmel kezdtük a bajnokságot. Ma alapvetően a középpályánkon szélsők futballoztak, ők viszont nem tudták teljes mértékben felvenni a párharcokat, ezen a helyen pedig annyira nem érzik, a kontaktusokat. Ha a mérkőzés dinamikusabbá válik, akkor nem tudják olyan jól felvenni a párharcokat, mint a kifejezetten belső középpályások. Sokkal több tűzre lenne szükség, viszont ekkor nagyon betömörülnénk és magunkra húznánk az ellenfelet, így ezt kell még jobban megoldanunk”