BL: még Mourinho is Gulácsiról beszélt – reakciók, videók

A magyar kapus kivédte a londoni játékosok szemét.

"A Tottenham ugyan nagyobb nyomást helyezett ránk, de Gulácsi Péter megóvta a kapunkat a góltól" – olvasható a Red Bull Leipzig weboldalán. Nem véletlenül emelték ki a magyar válogatott kapust, ugyanis több szép védésének köszönhetően a Tottenham-Lipcse összecsapás egyik hőse volt. A BL-nyolcaddöntő első meccsét a németek 1-0-ra nyerték meg, de a különbség nagyobb is lehetett volna, ám a hazai oldalon Hugo Lloris teljesítményét sem érhette kritika. A világbajnoki címmel rendelkező kapust a BBC és az UEFA is a találkozó legjobbjának választotta.

Hat év után győzelemmel tért vissza magyar játékos a BL kieséses szakaszába – NB1.hu

6 év után szerepelt magyar játékos a Bajnokok Ligája kiesési szakaszában magyar játékos, méghozzá Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa. Csupán egy magyar volt a gyepen, hiszen Willi Orbán még sérüléssel bajlódik. A lipcseiek már másfél perc alatt több lehetőségből is gólt szerezhettek volna, azonban Lloris mindent hárítani tudott, egyszer még a kapufa segítségét is igénybe vette a francia kapus.

Az ütközet egyetlen gólját Werner szerezte az 58. percben, a lipcseiek gólvágója egy büntetőt értékesített.

"Az utolsó 20 percben nyújtott játékunk miatt optimista vagyok. Lesz még egy visszavágó, amelyen esélyünk lesz a továbbjutás kivívására. Ellenfelünkben nagy potenciál rejlik, ezt ezen a találkozón is bizonyította" – fogalmazott Lloris.

José Mourinho nem volt könnyű helyzetben, ugyanis Harry Kane és Szon sérülés miatt nem állhatott a rendelkezésére. A portugál menedzser a sajtótájékoztatón elmondta, nem tettek le a továbbjutásról.

"Az 1-0 nem 10-0, több csapat is felállt már a padlóról a visszavágón, mi miért ne bízhatnánk a csodában? A kapusunk kétszer is varázslatos védést mutatott be, de a németek hálóőre is remekül tette a dolgát. Az a mentalitás, ami ma a fiúkat jellemezte bizakodásra adhat okot" – szögezte le a portugál menedzser, akinek a Spurs a hatodik együttese, amelyet a BL egyenes kiesés szakaszában irányított.

RB Leipzig

Gulácsi Péter teljesítményét tehát Mourinho is kiemelte. A magyar válogatott kapusa már a 8. percben nagy bravúrt mutatott be Bergwijn lövésénél, majd a második félidőben előbb Lucas Mourával babrált ki, majd Giovani Lo Celso szabadrúgását tolta a kapufára.

"75 percen keresztül kézben tartottuk a mérkőzést. Az első félidőben akár két gólt is szerezhettünk volna. Természetesen örülünk a győzelemnek, jó pozícióból várhatjuk a visszavágót, de még semmi nem dőlt el" – hangsúlyozta Gulácsi

Julian Nagelsmann szerint az eredményjelző nem "hazudik", a Bundesligában szereplő alakulat trénere megérdemelt győzelemről beszélt a lefújás után.

"Nagyobb előnyre is szert tehettünk volna, de azt sem szabad elfelejteni, hogy sok játékosunk először lépett pályára a BL ezen szakaszában. Szerencsére az a taktika, amit kitaláltunk, bejött ezen a meccsen" – nyilatkozta Nagelsmann. A szakember egyébként történelmet írt szerda este, hiszen ő a legfiatalabb edző, aki a Bajnokok Ligája egyenes kiesés szakaszában irányíthatott egy csapatot.

Tottenham Hotspur

Közel 61 ezer drukker látogatott ki a Tottenham stadionjába, de a szurkolók közül a Lipcsét biztató kb. 3000 szimpatizáns utazhatott haza boldogan. A párharc visszavágóját március 10-én rendezik meg. Mourinho mentalitását ismerve nagy hibát követnének el Gulácsiék, ha már azon gondolkodnának, hogy ki lenne a jó ellenfél a legjobb 8 között…