Magyarország - NB II-es csapattól kapott ki az MTK. Lazovics duplázott a Slovan ellen.

Videoton–Slovan Bratislava 2-0

Élő közvetítés a Magyar Kupa szombati meccseiről – NB1.hu

Videoton – Slovan Bratislava 2-0

G.: Lazovics (44., 75.)

A tavaszi szezon előtti utolsó felkészülési mérkőzését a szlovák Slovan Bratislava ellen játszotta a Videoton szombat délután Felcsúton. Az első fontos esemény a 10. percben történt, amikor Hadzic bombája kerülte el a vendégek kapuját. Újabb 10 perc elteltével Lazovics ugratta ki szépen Scsepovicsot, aki éles szögből, nagy erővel lőtte el a labdát, amely a vendég kapu előtt keresztben elsuhant. A 25. percben Hadzic, Scsepovics és Varga is lövéssel próbálkozhatott a Slovan 16-osán belül, de az első két kísérletet blokkolni tudták, míg Varga lövése célt tévesztett. A félidő vége előtt egy remek támadás végén Lazovics 20 méterről lőtt nagy gólt a kapu jobb oldalába! (1-0.) A 44. percben Saláta fejese után védett nagyot Kovácsik.

A második félidő elején Pátkai próbálkozott kapásból, 17 méterről, de fölé szállt a labda. A Slovan hajtott az egyenlítésért, de igazán veszélyes helyzeteket nem sikerült kialakítania.
Mi viszont a 75. percben egy szép kontratámadás végén növelte előnyét a Vidi. Lazovics ugratta ki a jobb szélen Negot, aki Suljicot hozta játékba, ő éles szögből visszapasszolt Lazovicsnak, aki 6 méterről a kapuba vágta a labdát! (2-0.) A 82. percben Orsula fejesét védte Kovácsik, egy perccel később Pátkai lövésébe vetődtek bele a tizenhatosnál. A 87. percben Scsepovics lőtte fölé Hadzic jó beadását, ez volt a mérkőzés utolsó említésre méltó eseménye.

MTK Budapest – Vác FC 0-1

G.: Nagy R. (26.)

MTK: Petkovics – Okuka, Grgics, Vass, Vadnai – Katona – Vogyicska, Kanta – Kolomoec – Torghelle, Myke. Kispad: Groppioni, Borbély, Korozmán, Varga. Vezetőedző: Tamási Zsolt.

Az OTP Bank Liga 11. helyén álló MTK lejátszotta második szombati felkészülési mérkőzését. A kék-fehérek 1-0-ra kikaptak az NB II hetedik helyén álló FC-től.

DVSC – Békéscsaba 0-0

Debrecen-Pallag. Vezette: Nazsa.

DVSC: Danilovics (Verpecz 46.) – Osváth (Nagy Z. 60.), Mészáros (Szilvási 46.), Brkovics (Szatmári 60.), Ferenczi (Bíró 60.) – Feltscher (Könyves 60.), Filip (Tőzsér 60.), Szekulics (Jovanovic 46.), Kóródi (Barna 46.) – Holman (Chuka 46.) – Handzic (Takács 60.)

Békéscsaba: Ribánszki – Bényei, Kelemen, Szélpál (Fehér 46.), Fabio – Juhász (Gyurján 55.), Spitzmüller, Zelenyánszki (Viczián 25.), Pilán (Gránicz 50.) – Nagy I., Oláh (Besztercei 60.)

A Békéscsaba együttesét fogadta a DVSC felkészülési mérkőzésen. A jövő hét szombati, Ferencváros elleni, tavaszi bajnoki rajt előtt ez volt az utolsó edzőmeccse a Lokinak.

Az első félidőben többnyire mezőnyfölényben játszott a Loki, többször eljutott az ellenfél kapujának közelébe, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania. A Békéscsaba kontrázni próbált, néhány megindulása veszélyesnek bizonyult, de a DVSC védelme megoldotta a feladatot.

A második félidő elején Handzic lövését kellett a vendégek kapusának védenie, nem sokkal később ismét újabb nagy Loki-helyzet maradt ki, ezúttal is Ribánszki hárított. Később Feltscher és Chuka előtt is adódott ígéretes lehetőség. A 79. percben Bíró Péter fejesét blokkolták a csabaiak, a szöglet után pedig Szatmári közeli lövését védte Ribánszki.

Paksi FC – Kisvárda Master Good 1-0 (1-0)

Gólszerző: Vernes (5.)

Paks: Molnár Péter – Kulcsár Dávid, Zachán Péter, Gévay Zsolt, Báló Tamás (csk.) – Papp Kristóf – Koltai Tamás, Kecskés Tamás, Bertus Lajos, Szakály Dénes (Haraszti Zsolt 60′) – Vernes Richárd (Jelena Richárd 60′)

Kisvárda: Ivancsics Alex – Izing Martin (Vári Barnabás 46′), Vermes Krisztián, Fodor Ferenc, Talabér Attila – Lucas Bertucci (Minczér Tibor 76′), Horváth Adrián (Délczeg Gergely 46′) – Gosztonyi András, Cseri Tamás (Rajczi Péter 66′), Horváth Zoltán (Papucsek Barna 80′) – Bacsa Patrik (Szabó Péter 75′)

A gól története: Kulcsár középre adását Szakály okosan átlépte, az érkező Vernes pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

Gólszerző: Bódi (4.)

Videoton: Horváth – Sejben (Lencsés, 47.), Varga B., Fejes, Szolnoki – Bódi, Pölöskei, Simon, Kovács – Barczi, Géresi

Haladás: Gyurján – Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak – Jagodics, Iszlai – Mészáros, Rácz, Halmosi (Calvente, 61.) – Williams

Technikai okok miatt negyedórás csúszással kezdődött Felcsúton a két NB I-es csapat felkészülési meccse. A hosszú várakozás és a mínuszfokok ellenére pörgős ütemben indult a játék, a 4. percben Barczi passzával Bódi lépett ki és lőtt a hálóba. Noha mindkét csapat aktívan játszott – a szombathelyiek talán jobban is, mint a fehérváriak -, kapuba találniuk nem sikerült, így a korai gól egyben a végeredményt is jelentette. A Videoton jól hangolt tehát a Slovan elleni derbi előtt.

MTK Budapest – Monor (NB III) 6-3 (4-1)

Gólszerzők: G: Nikházi (12.), Schäfer (23.), Takács R. (25.), Takács K. (36., 76.), Kovács B. (82.), ill. Bogáti (32., 50.), Schmidt (71.)

A hazaiaknál azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik a Vác elleni meccsen nem lépnek pályára. Az MTK az első fél órában 3–0-s előnyre tett szert, s bár a Monor az utolsó húsz perchez érkezve feljött egy gólra, a fővárosiak a hajrában visszaállították a háromgólos különbséget.