Az utolsó percben menekült meg a Vidi a végig remekül védekező ZTE ellen

Egy ellentámadásból szerzett gólra a hajrában jött a válasz.

Az NB I negyedik fordulójában az Újpesttől vereséget szenvedő és a Konferencia Ligától búcsúzó Fehérvár FC a Paks ellen első győzelmét megszerző ZTE ellen szerette volna megtörni a rossz szériáját.

A lendületesebben kezdő Vidi a 4. percben egy sistergős Christensen-lövéssel veszélyeztetett, a labda a felső lécen csattant. Három perccel később Gundel-Takács védte Csongvai próbálkozását. Az első félóra végén Dénes csapott le egy pontatlanul hátratett labdára, és az oldalhálóba lőtt, majd Kiss távoli bombáját hárította bravúrral Tóth. A 39. percben egy látványos ZTE-támadás végén Mim lövése kicsivel elkerülte a kaput. A hajrában Szendrei sem tudta bevenni a hazaiak kapuját.

A második játékrész 9. percében egy zalaegerszegi ellentámadás végén, Dénes remek egyéni akciója után megszerezte a vezetést a vendégeknek, 0-1. Tíz perccel később a támadókat becserélő Pető Tamás csapata Stefanelli révén veszélyeztetett, majd az argentin remek passzát követően Kovács lövését védte Gundel-Takács. Utána futószalagon érkeztek a Vidi helyzetei, de a vendégek szervezetten védekeztek. A 84. percben Holender tekerése, majd pár percre rá Kiss rakétája is a kapufáról pattant ki. A végén még Németh megduplázhatta volna a ZTE előnyét, de mégsem távozott három ponttal Fehérvárról Márton Gábor csapata. A hosszabbítás utolsó percében egy szabadrúgás után Kovács elé pattant a labda, aki közelről kiegyenlített, 1-1.

OTP Bank Liga, 4. forduló:
FEHÉRVÁR FC – ZALAEGERSZEGI TE  1-1 (0-0)
Székesfehérvár, Sóstói stadion, 2763 néző, v.: Káprály Mihály
Gólok: Kovács P. (95.) Dénes Cs. (54.)
Sárga lapok: Spandler (39.)
Vidi: Tóth B. – Melnyk (Huszti, a szünetben), Serafimov, Spandler, Milicevic (Holender, 61.) – Bedi, Christensen, Csongvai, Katona M. (Kovács P. 61.), Kovács M. (Stefanelli, a szünetben) – Gradisar (Berki, 85.) Vezetőedző: Pető Tamás
ZTE: Gundel-Takács – Medgyes (Nyíri, 63.), Safronov, Várkonyi – Bakti (Németh D., a szünetben), Kiss B., Medgyes, Mim, Sankovic, Szendrei – Dénes Cs. (Vogyicska, 78.), Sajbán. Vezetőedző: Márton Gábor

A Vidi edzője csapata támadójátékát, a ZTE trénere a játékvezető egyik ítéletét bírálta