A Honvéd megúszta két kapott góllal a fővárosi rangadót – VIDEÓ

Budapest – Balogh Balázs és Enis Bardhi eldöntötték a három pont sorsát.

Az első percekben úgy tűnt, hogy nagyon jó lesz a fővárosi rangadó, ugyanis mindkét csapat aktívan kezdett. A harmadik percben az Újpest megszerezhette volna a vezetést, Lencse László lépett ki ziccerben, de hosszan tolta meg a labdát Horváth András mellett, így nem tudott kapura fordulni.

Az első kispesti helyzetre negyed órát kellett várni, Botka Endre viharzott el a jobb szélen, majd Eppel Mártonnak tálalt, aki nyolc méterről lőtt, de a fiatal Kecskés Ákos az utolsó pillanatban blokkolni tudott.

A következő helyzetre majdnem fél órát kellett várni. Lencse László ugratta ki Nemanja Andricot, aki megpróbálta eltolna a labdát Horváth András mellett, de a kispesti kapus remekül vetődött ki, a kipattanó után Lencse próbált kapura fordulni, de Botka Endre visszaért és estében becsúszva szerelt. Az újpesti támadó tizenegyest reklamált, de Kassai Viktor nagyon közel állt az esethez, és magabiztos volt.

A gól akkor jött, amikor senki nem várta. A lefújás előtt Mohl Dávid előrevágott labdáját Lencse László vette át, majd a tizenhatoson belül megforgatta Ivan Lovricot, középre centerezett, majd az érkező Balogh Balázs közelről a léc alá belsőzött (1-0).

A második félidő elején a Honvéd birtokolta többet a labdát, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani Balajcza Szabolcs kapuja előtt. A vörös-feketék legnagyobb lehetősége Hidi Patrik lecsúszott beadása után adódott, de az sem ment kapura.

Mielőtt fokozódhatott volna a kispesti nyomás, az Újpest megszerezte a második gólját. A macedón Enis Bardhi kényszerítőzött Mohl Dáviddal, utána egy remek csellel becsapta Djordje Kambert, majd álló helyzetből, 18 méterről kilőtte a balalsó sarkot (2-0).

A második újpesti találat után a Honvéd teljesen megtört. Ugyan az utolsó tíz percben a vörös-feketék feljebb tolták a védekezésüket, de ebből is csak a hazaiak tudtak veszélyes kontrákkal profitálni, és csak Horváth András védései miatt nem lett nagyobb a gólkülönbség.

Újpest-Bp. Honvéd 2-0 (1-0). A mérkőzés online közvetítése a linkre kattintva olvasható.