A Honvéd meglepte Miskolcon a tompán játszó Diósgyőrt

Miskolc – A sikerével visszaelőzte a tabellán a riválisát a kispesti csapat.

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának alsóházi rangadóján a forduló előtt nyolcadik helyen álló Diósgyőr a kilencedik pozícióban tanyázó Budapest Honvédot fogadta, a két csapatot mindössze egyetlen pont választotta el.

Az összecsapás álomszerűen kezdődött a kispesti csapat számára, Holender Filip fejesével már a 7. percben vezetéshez jutott. Nem sokkal később tovább nőttek Egervári Sándor gondjai, ugyanis a csapatkapitányát, Koman Vladimirt korán elvesztette sérülés miatt.

Holender gyorsan meg is duplázhatta volna a vendég gárda előnyét, de Rados segítségével a kapufa kisegítette a DVTK-t, ennek ellenére a Honvéd jóval veszélyesebben játszott, a Diósgyőr nem tudta hozni az elmúlt hetekben mutatott játékát.

Az első fél órában tompán futballozó miskolci klub az első félidő hajrájában távoli lövésekkel jelezte, nem adja azért olyan olcsón a bőrét, majd a lefújás előtti pillanatokban Novothny Soma révén össze is jött az egyenlítés.

Ám a második játékrészből alig telt el szűk negyedóra, újra előnyhöz jutott a Honvéd Djordje Kamber találatával, így a DVTK kezdhette előröl a felzárkózást.

Ám a gólt követően újra a kispesti csapat előtt adódott több nagy lehetőség, ám King közelről fejjel nem tudta bevenni Ivan Rados kapuját, ezt követően Lipták mentett nagyot, majd Youla volt főszerepben, de Rados a helyén volt, így a Diósgyőr előtt ott maradt az egyenlítés lehetősége az utolsó tíz percre.

Ám ez az idő sem hozott változást, így a Honvéd megérdemelten hozta el a három pontot Miskolcról, amellyel vissza is előzte a DVTK-t a tabellán.

Diósgyőr-Bp. Honvéd 1-2 (1-1). A mérkőzés élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!