nb1.hu

Tizenhat éves tehetség kerül a ZTE felnőtt csapatához

Élete első profi szerződését írta alá.

Élete első profi szerződését kötötte a Zalaegerszeg U17-es csapatának kapusa, Lakos Mihály. A tizenhat éves hálóőr a szezon hátralévő részében a korosztályos csapatban véd majd, ugyanakkor ahogy korábban több alkalommal, úgy mostantól állandó jelleggel a felnőtt csapattal edz. Kontraktusa a jövő szezon végéig érvényes.

„Fantasztikus érzés, hogy megkaptam az első profi szerződésemet. Ez az első igazán nagy lépés a karrieremben – erre vágytam, és ezért dolgoztam a kezdetektől. Gyerekkori álmom, hogy profi labdarúgó legyek, már 2–3 éves korom óta rúgom a labdát. Nagyon sok munkát tettem bele, hogy ezt elérjem, és ezt a jövőben is garantálhatom. Elsődleges célom most az, hogy bemutatkozzak a ZTE II-ben, és lépésről lépésre szeretnék közeledni az első csapathoz. Tudom, hogy ez még a jövő zenéje, de minden téren a fejlődésre koncentrálok. Köszönöm a szüleimnek, akik mindenben támogattak, a csapattársaimnak és az edzőimnek is a segítséget” nyilatkozott Lakos az aláírás után a ztefc.hu-nak.

A Nagykanizsán nevelkedő, majd tizenegy évesen a ZTE-hez kerülő, négy-négyszeres U15-ös, illetve U16-os válogatott Lakos szerződése kapcsán a klub kapusedzője, Szafet Jahics is megszólalt.

„Misi fiatal kora ellenére már most valami különlegeset mutat. Nemcsak a tehetsége szembetűnő, hanem a bátorsága és a munkához való hozzáállása is kiváló, emellett nagyszerűen látja át a kapusposztot. Természetesen, mint minden fiatal játékosnál, a hibák a fejlődés részét képezik, de Misi remekül reagál ezekre, tanulni akar belőlük, és elfogadja a tanácsokat. Hosszú távú közös célunk, hogy Misi élvonalbeli kapus legyen, de az út nem lesz könnyű. Kemény munkára, fegyelemre és sok tanulásra lesz szükség a részéről, én pedig ott leszek mellette, hogy kihozzam belőle a maximumot” fogalmazott a szakember.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC