ZTE-DVSC: Dzsudzsák nélkül sem szakadt meg a fantasztikus sorozat

Továbbra is bajban a zalaegerszegiek.

ZTE-DVSC 0-1

A meccs főszereplője: Szécsi Márk

Gólt szerzett, majd a második gól előtt ő ívelte be a szabadrúgást. Lendületesen, hasznosan játszott – az eltiltott Dzsudzsák hiányában sem szakadt meg a DVSC fantasztikus idegenbeli sorozata, így továbbra is veretlenek idén az otthonuktól távol.

A meccs kulcsmomentuma: Tajti lövése

A Loki első gólja után egy perccel egyenlíthetett volna a ZTE, ám Tajti 18 méteres lövését remek mozdulattal ütötte ki Megyeri. Nem jártak túl sokszor közel a gólhoz a hazaiak, könnyen lehet, hogy máshogy alakul a meccs, ha ez bemegy.

A gólok története:

37. perc: Mance remek passza után Szécsi lépett ki a védői közül, és 17 méterről okosan emelte át a kifutó Demjént. 0-1

84. perc: Szécsi szabadrúgását követően Babunszki fejel Bárányhoz, aki 5 méterről, jobbal a hálóba továbbítja a labdát. 0-2

A következő feladat:

A ZTE a Mezőkövesdhez látogat legközelebb, a DVSC a MOL Fehérvár FC-t fogadja.

Jegyzőkönyv:

OTP Bank Liga, 28. forduló:

ZTE FC-Debreceni VSC 0-2 (0-1)

ZTE: Demjén – Safronov (Lesjak, a szünetben), Mocsi, Csóka, Gergényi (Bedi, 63.) – Szendrei, Sankovic – Ubochioma, Klausz (Szalay, a szünetben), Tajti (Grezda, 92.) – Németh D. (Ikoba, a szünetben)

Debrecen: Megyeri – Kusnyir (Bévárdi, 74.), Romancsuk, Dreskovic, Lagator, Szécsi – Loncar, Varga K., Ojediran (Neofitidisz, 88.) – Mance (Bárány, 68.), Do. Babunski (Bódi, 88.)

gólszerzők: Szécsi (35.), Bárány (85.)

sárga lap: Ikoba (56.)

Az MTI beszámolója a meccsről:

„A bronzéremért harcoló Debrecen 2-0-ra győzött a kiesés elkerüléséért küzdő ZTE vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A DVSC maradt a negyedik, a Zalaegerszeg pedig a kilencedik helyen.

Három alapembere, az eltiltott Dzsudzsák Balázs, Ferenczi János és Christian Manrique nélkül állt ki a Debrecen, amely igyekezett labdaszerzésekből támadásokat vezetni, de sokáig nem tudott veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Bő fél óra helyzet nélkül telt el, majd az első gólszerzési alkalmat a vendégcsapat kihasználta: hazai labdavesztést követően Mance indította pontosan Szécsit, aki a 16-os vonaláról átemelte a labdát a kifutó Demjénen. Egy perccel később a túloldalon Tajti lőtt távolról szépen, Megyeri azonban védett. A rövid felélénkülés után a szünetig hátra lévő időben ismét a mezőnyben folyt a küzdelem. A statisztikai mutatók alapján a ZTE volt némi fölényben, de ez a játékban nem érződött, gólhelyzetekben egyáltalán nem látszott meg.

Ricardo Moniz, a ZTE vezetőedzője a második félidőre három helyen változtatott az összeállításon. Ennek ellenére egymást követték a debreceni helyzetek, Demjén többször nagyot védett. A folytatásban magára talált a Zalaegerszeg, sokat támadott az egyenlítésért, de nem járt eredménnyel. Sőt, a hajrában egy pontrúgás után a DVSC növelni tudta előnyét, ezzel bebiztosította megérdemelt győzelmét.”