Vidi-Puskás Akadémia: Csongvai góljára gyönyörű svéd válasz

Még mindig nyeretlenek idén a fehérváriak.

MOL FEHÉRVÁR FC-PUSKÁS AKADÉMIA 1-1

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: CSONGVAI ÁRON

Az Újpesttől érkező csapatkapitány kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, aktívan futballozott és gólt is szerzett – valóban húzóembere lehet a fehérváriaknak.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LEVI GÓLJA

Fantasztikus lövéssel szerezte meg első találatát új csapata színeiben a svéd játékos.

54. perc: Kastrati szögletére Csongvai érkezett a legjobban, aki az ötös sarkáról, jobbal a bal felsőbe lő. 1-0

81. perc: Levi cselezi ki Fiolát, majd parádésan teker jobbal, 15 méterről a bal felső sarokba. 1-1

A Vidi a ZTE-hez látogat, a Puskás Akadémia a Paksot fogadja legközelebb.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

MOL Fehérvár FC – Puskás Akadémia FC 1-1 (0-0)

Fehérvár: Kovács D. – Fiola, Csongvai, Larsen, Heister (Hangya, 87.) – Pokorny (Christensen, 74.), Flores – Kastrati, Dárdai P. (Katona M., 82.), Schön – Szabó L. (Kodro, a szünetben)
Puskás Akadémia: Markek – Mezghrani (Bartolec, 70.), Batik, Spandler, Stronati (Slagveer, 61.), Brandon – Corbu, Favorov, Kern (Puljic, a szünetben) – Gruber (Komáromi, 61.), Zahedi (Levi, a szünetben)

gólszerző: Csongvai (54.), illetve Levi (82.)
 sárga lap: Kastrati (66., 90+4.), Flores (87.) illetve Puljic (61.)
kiállítva: Kastrati (90+4.)

AZ MTI BESZÁMOLÓJA:

„A MOL Fehérvár 1-1-es döntetlent játszott a vendég Puskás Akadémiával szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában.

Egy VAR által érvénytelenített, majd egy lesállásról született Puskás-góllal indult a Fejér vármegyei találkozó, amelyen a kiesés elől menekülő Fehérvár a félidő közepéig semmi veszélyt nem jelentett a kapura, egyértelműen a vendégek játszottak fölényben. A 25. perctől mutatott először életjeleket a hazai gárda, majd a játékrész utolsó percében egy ígéretes támadás végén kapufáig is eljutott, igaz, a felcsúti Batik Bence révén.

Fordulást követően megszerezte a vezetést a Vidi: egy sarokrúgás után a héten az Újpesttől igazolt Csongvai Áron pörgetett a kapuba. A Puskás Akadémia ment előre az egyenlítésért és Jonathan Levi szép lövésével egyenlített. Nyílt lett a meccs, mindkét együttes a győzelemért támadott, végül azonban meg kellett elégedniük az egy-egy ponttal.”

EDZŐI REAKCIÓK:

Huszti Szabolcs (MOL Fehérvár FC):Mindenki tisztában volt vele, hogy mennyire fontos lett volna a győzelem számunkra. Sajnos rengeteg technikai hibát elkövettünk a pályán, de így is vezetést szereztünk Csongvai révén, ezt a vezetést – főleg a mi helyzetünkben – meg kellett volna tartani. A labdaszerzések után sokszor nem előre gondolkoztunk, nem előre játszottunk, hanem inkább visszafelé vittük a labdát, amit nem kértünk a csapattól. Ma az ellenfélnek tulajdonképpen csak a mi hibáinkból voltak lehetőségei, ilyen volt a meccs eleji lesgól is, majd 1-0-nál megint egy kontratámadásból kaptunk gólt. 1-0-nál is voltak nagy helyzeteink, amit főleg egy ilyen időszakban kegyetlenül ki kéne használnunk, de sajnos ez ma nem sikerült.”

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia):Hiányérzetem van a lefújás után. Úgy gondolom, hogy egy góllal jobbak voltunk ma este, hiába erős csapat a Vidi. Uraltuk a mérkőzést, már a meccs elején rúgtunk két gólt, sajnos ezeket a videóbíró érvénytelenítette. A szünetben frissítettünk, Zahedi ma nem volt veszélyes, Kernt pedig szeretnénk fokozatosan terhelni és lépésről-lépésre beépíteni – de azt szeretném megjegyezni, hogy a fiatal játékos remekül edz, imádom a játékát. Szóval jól dolgoztak a fiúk, de eladtuk a labdát a szöglet előtt, majd Stronati figyelmetlen volt és területet adott Csongvainak. Ilyet nem szabad csinálni, ez nagyon nagy hiba, ráadásul a rögzített helyzetekre külön készültünk a héten. Szerkezetet váltottunk, jött a szélre Slagveer és Komáromi, Bartolec pedig Mezgrani helyett posztra érkezett. Csak idő kérdése volt az egyenlítés, és mentünk tovább a győztes gólért, amelyet sajnos nem sikerült megszereznünk. Úgy érzem, pontokat hagytunk ma Fehérváron.”