Szpari-Pécs: újabb gól az első percben, tovább menetel a Nyíregyháza

Az NB II 27. fordulójának zárómérkőzésén a listavezető Nyíregyháza fogadta a kiesés ellen menekülő Pécsi MFC-t.

A Szpari jól kezdte a mérkőzést, már az első percben Géresi kapott remek labdát Bekétől, aki ziccerben nem hibázott, 1-0. Tíz perccel később jött az újabb hazai helyzet, ismét Géresi próbálkozott, de a lövése a felső lécen csattant. A 25. percben az előre húzódó Gengeliczki érkezett jól Géresi bal oldali beadására és gyönyörűen fejelt a hálóba, 2-0. A Szpari egyértelműen dominálta a játékot.

A második játékrész kezdőrúgásánál Nagy Dominik csak beijesztett, ezúttal nem lőtte kapura a labdát. A Nyíregyháza ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta, az 57. percben Helesfay védései kellettek, hogy ne nőjön a hazai előny. A 71. percben megint a pécsiek kapusa hárított, kétszer is: előbb Gresó távoli lövését, majd Novák fejesét védte bravúrral. A 82. percben Hudák egy csodálatos szabadrúgásgóllal szépített, 2-1. Az utolsó percben még Vass ziccerét védte a meccs egyik legjobbja, Helesfay, de az újabb győzelemmel ismét 7 pontosra növelte az előnyét a Nyíregyháza a tabella élén az ETO előtt.

Merkantil Bank Liga, 27. forduló:
Nyíregyháza Spartacus Pécsi MFC  2–1 (2–0)
Balmazújváros, v.: Derdák
Gólszerzők: Géresi (1.), Gengeliczki (25.) ill. Hudák (82.)
NySFC: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B. (Vass, 83.), Nagy D. (Sigér, 83.), Kesztyűs, Nagy B. – Kovácsréti (Temesvári, 92.), Géresi (Gresó, 65.), Beke (Novák, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Rácz, Pejovics, Hadaró (Majnovics, 66. – Lacza, 77.) – Krausz (Miknyóczki, a szünetben), Hudák, Bachesz – Harsányi (Bukovics, 66.), Tóth-Gábor (Gera Z., 66), Szabó M. Vezetőedző: Mátyus János

Tímár és Mátyus is elégedetlen volt, de a végkifejletben egyetértettek – reakciók