Simán hozta a kötelezőt a Vasas, egy gól döntött az ETO feljutásáról

Kilenc év után visszajutott az élvonalba a Győri ETO.

Az NB II zárófordulójában a feljutás mellett több csapat harcolt a kiesés ellen is.

Fontos pontot szerzett a BVSC a Honvéd ellen, nem bírt a Szegeddel a Pécs

A tabella második helyén álló ETO FC Győr kétpontos előnnyel várta az Ajka elleni találkozót. A győrieknek egy döntetlen is elegendő volt, hogy jövőre az NB I-ben induljanak. A Vasas csak az ETO veresége esetén előzhette volna vissza közvetlen riválisát.

A 25. percben egy győri szöglet után Szabados védése után Riquelme csapott le a rövid saroknál a labdára és közelről a hálóba pofozta a labdát, 0-1. A 65. percben Nagy távoli lövését védte Gyurákovics. Egyik oldalon sem alakult ki komolyabb gólhelyzet, mindkét együttes védelme jól működött. A 78. percben Diarra próbálkozását is hatástalanította az Ajka kapusa, majd Csemer egy durva szabálytalanságért megkapta a második sárga lapját. A 92. percben Csizmadia egyenlíthetett volna, de ziccerben fölé bombázott. Egy perccel később Pantovics lövését védte Gyurákovics, ami három pontot és feljutást ért az ETO-nak.

FC Ajka – ETO FC Győr  0–1 (0–1)
Városi Sportcentrum, v.: Berke
Gólszerzők: Riquelme (25.)
Piros lap: Csemer (79.)
Ajka: Szabados – Csemer, Jagodics, Tar, Tóth G. (Horváth P., 72.) – Babos (Fiáth, 89.), Borsos (Pantovics, 55), Csizmadia, Kenderes (Szarka, 55.), Zsolnai – Nagy (Görgényi, 89.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
ETO: Gyurákovics – Csontos, Szépe, Szujó, Vera – Anton, Diarra (Kröhn, 85.), Bumba (Bánáti, 91.), Riquelme (Vianna, 68.), Vingler – Lukics (Farkas B., 85.). Vezetőedző: Borbély Balázs

Eközben Budapesten a Vasas már a 4. percben megszerezte a vezetést, Radó jobb oldali beadására Berecz érkezett és szépen emelt a hálóba, 1-0. A 18. percben Tóth egy pazar labdaátvétel után pontosan tekert a hosszú sarokba, 2-0. Ez volt a fiatal támadó 18. gólja a szezonban. A félidő utolsó percében Hidi távoli lövését csak a gólvonal mögé tudta ütni Mergl, 3-0.

A második félidő elején emberhátrányba került a Soroksár, Króner rántotta le a gólhelyzetben kiugró Radót, azonnal kiállította őt a játékvezető. A 68. percben Berecz remek passza után Doktorics is betalált, 4-0. A 80. percben újabb piros lap villant, több gól azonban már nem született. Hiába nyert tükörsimán a Vasas, az ETO FC Győr jutott fel a Nyíregyháza mögött a második helyen az NB I-be.

Vasas FC – Soroksár SC  4–0 (3–0)
Bp, Illovszky Rudolf Stadion, v.: Karakó
Gólszerzők: Berecz Zs. (4.), Tóth M. (18.), Hidi M. (44.), Doktorics (68.)
Piros lap: Króner (48.) Vincze (80.)
Vasas: Jova L. – Baráth, Otigba. Pávkovics (Ódor, 83.) – Bakti (Girsik, 67.), Berecz, Doktorics, Deutsch (Bukta, 62.), Hidi M. (Szalay., 82.) – Radó (Zimonyi, 62.), Tóth M. Vezetőedző: Gera Zoltán
Soroksár: Mergl – Kaján, Kékesi, Króner, Shadirac (Katona M., a szünetben) – Gálfi, Németh E., Korozmán (Vincze, 66.), Köböl (Varga Z., a szünetben), Vass (Varga I., a szünetben) – Lovrencsics B. (Dragóner, 75.) Vezetőedző: Lipcsei Péter