Puskás Akadémia-Kecskemét: döntőnek bizonyultak a lélektani gólok

Megerősítette helyét a tabellán Szabó István együttese.

Puskás Akadémia-Kecskemét 0-3 (0-1)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HORVÁTH KRISZTOFER

A 21 éves középpályás tarthatatlan volt. Két remek találatot szerzett a mérkőzésen, amivel főszerepet vállalt a győzelemből. Fontos megemlíteni Banó-Szabó nevét is, aki szintén parádésan játszott, ráadásul 3 gólpasszt is kiosztott.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MÁSODIK KECSKEMÉTI TALÁLAT

Lélektanilag két gólt is a legjobbkor szereztek a vendégek. Az elsőt a mérkőzés elején, a másodikat pedig a szünet után. Ráadásul a Szalai gólja nem csak eldöntötte a találkozót, de olyan rövidzárlatot okozott a felcsúti fejekben, ami miatt pár perc múlva jött a harmadik vendég találat is.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

6. perc: Banó-Szabó passzolta jobbról középre a labdát a tizenhatoson belül álló Horváth Krisztoferhez. A kecskeméti játékos a labdaátvételt követően 7 méterről, jobbal, laposan a kapus bal oldalába lőtt 0-1!

49. perc: Banó-Szabó beadására Szalai érkezett, aki 7 méterről kapásból lőtt a hazai kapu jobb alsó sarkába 0-2!

55. perc: Banó-Szabó ugratta ki Horváth Krisztofer, aki előbb kicselezte Batikot, majd 12 méterről higgadtan passzolt a kapuba. 0-3!

Az MTI beszámolója:

Az első félidőben kiegyensúlyozott labdabirtoklási arány mellett egyértelmű fölényben játszott a Kecskemét, amely hat perc után előnybe került, de ezután sem vett vissza a tempóból, és támadásban jóval veszélyesebb volt, mint a felcsútiak.

Fordulás után megint hamar betalált a vendégcsapat, amely aztán a duplázó Horváth Krisztofer újabb góljával az 55. percben gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát. A Puskás Akadémia hiábavalóan próbálkozott a támadásokkal, a vendégek védelme magabiztos volt, így a felcsútiak még a szépítő gólig sem jutottak el.

JEGYZŐKÖNYV:

OTP Bank Liga, 26. forduló:

Puskás Akadémia FC-Kecskeméti TE 0-3 (0-1)

Felcsút, 1810 néző, v.: Derdák

gólszerzők

Horváth K. (6., 55.), Szalai (50.)

sárga lap

Posztobányi (82.), Van Nieff (83.), illetve Szalai (36.)

Puskás Akadémia

Tóth B. – Mezgrani, Golla, Batik, Ormonde-Ottewill (Bartolec, a szünetben) – Plsek (Komáromi, 56.), Favorov (Corbu, 56.) – Szolnoki (Van Nieff, 66.), Levi, Gruber (Posztobányi, 66.) – Puljic