Paks-ZTE: a földön és a levegőben sem volt kérdés

Gólgazdag találkozót láthattak a szurkolók.

Paks-ZTE 3-1 (2-1)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: WINDECKER JÓZSEF

A paksi középpályás kétszer talált a Zalaegerszeg kapujába, ráadásul mindkétszer fejjel, ezzel pedig főszerepet vállalt a hazaiak győzelmében.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HARMADIK PAKSI GÓL

Egészen a 63. percig nyitott volt a találkozó, de Windecker második találata, végleg eldöntötte a három pont sorsát.

6. perc: Bőle húzott el a bal szélen majd középre adott beadása Varga fejét találta meg, aki a hosszúba fejelte a labdát. 1-0!

20. perc: Egy előreívelt labdát Böde tart meg szépen két ember szorításában, majd Bőléhez passzol, akinek bal oldalról érkező beadása Windecker fejét találta meg. A hazaiak középpályása megelőzve védőjét fejelt a kapuba 2-0!

34. perc: Meschack beadása után a hosszún érkező Grezda az ötösön belülről fejjelt talált be a hazai kapuba 1-2!

63. perc: Böde labda szerzését követően balról adott középre, ahol ismét érkezett Windecker és ahogy az eslő félidőben, úgy ismét fejjel vette be a zalaiak kapuját. 3-1!

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Paksi FC-Zalaegerszegi TE 3-1 (2-1)

Paks, v: Vad II

gólszerzők

Varga B. (6.), Windecker (20., 62.), illetve Grezda (33.)

sárga lap

Kádár (27.), Vas (54.), Haraszti (64.), illetve Grezda (52.), Csóka (87.)

Paks

Simon – Kinyik, Kádár, Vas – Osváth, Windecker (Sajbán, 78.), Papp, Szabó J., Bőle (Szélpál, 64.) – Varga B. (Hahn, 84.), Böde (Haraszti, 64.)

ZTE

Demjén – Huszti (Mim, a szünetben), Mocsi, Csóka, Gergényi – Ubochioma, Sankovic, Lesjak (Tajti, a szünetben), Németh D. (Baloteli, 72.) – Szalay (Ikoba, a szünetben), Grezda (Kovács B., 54.)

Az MTI beszámolója:

Jól kezdett a vezetőedzőként 150. élvonalbeli mérkőzésén irányító Bognár György csapata, a hazaiak ugyanis nagyon hamar vezetéshez jutottak, majd húsz perc elteltével már kétgólos előnyben voltak. A labdabirtoklási arány ugyanakkor teljesen kiegyenlített játékképet mutatott, de a Paks veszélyesebb volt a kapura, melyet ötször vett célba és kétszer talált el. Ugyanez az arány a zalaegerszegieknél kettőből kettő volt, és még a szünet előtt sikerült szépíteniük.

Fordulás után a szünetben hármas cserével felfrissített vendégegyüttes nem tudott jelentős mértékben változtatni a játék képén, ráadásul kisvártatva megint kétgólos hátrányba került a duplázó Windecker József második találata után. A lefújásig változatlanul alakultak ki helyzetek mindkét kapu előtt, a Paks még lesgólig is jutott, de a három pont otthon tartása nem forgott igazán veszélyben.

Bognár György(Paks): Teljesen megérdemelten nyertünk, mégpedig azért, mert rá tudtuk erőltetni az akaratunk a Zalaegerszegre. Kicsit másfajta futball volt a mai, mint amihez hozzászoktam, de így is képzeltük el ezt a mai találkozót. Folyamatos nyomást helyeztünk a ZTE belső védőire, és nem engedtük kijönni vendégeinket a térfelükről, fejjátékban pedig erősebbek vagyunk. Számítottam ekkora különbségre, hiszen, ha korán labdákat tudunk szerezni, és nem hagyjuk kibontakozni ellenfelünket, valamint bevisszük a labdát a tizenhatoson belülre, Böde, Varga és Windecker fejjel ragyogóan be tudja fejezni a támadásainkat. Böde rettentő motivált, és ezt ki kell használnunk.

Ricardo Moniz(ZTE): Teljesen megérdemelt a Paks győzelme. Nem nyertünk párharcokat ez a mai produkió nem fogható a fáradtságra. Benne volt az egyenlítés, de a harmadik paksi gól mindent eldöntött. Ki kell pihennünk magunkat, és dolgozni kell tovább.

A következő fordulóban a Paks a Vidit fogadja, míg a ZTE a Budapest Honvédhoz látogat.