nb1.hu

Kiesett a Paks – Bognár György két bírónak is odaszúrt

Hősiesen nyert hazai pályán a Paks, de búcsúzott a Konferencialigától, Bognár György pedig a bírókat is kritizálta.

Hősiesen küzdött, 2-1-re nyert, de végül kiesett a Konferencialiga harmadik selejtezőkörében a Paks, miután az odavágón 3-0-ra kikapott az ukrán Zsitomirtól. A két gólszerző mellett Bognár György vezetőedző is értékelt.

A mérkőzés után a paksiak első góljának szerzője, Szabó János a következőket nyilatkozta a klubhonlapnak:

„Azt a célunkat sikerült elérni, hogy ha már kiesünk is, legalább győzni tudjunk. Összességében viszont nagyon sajnálom, hiszen a meccs közben úgy éreztem, hogy még a továbbjutás is meglesz. Úgy gondolom, ha kint mi szerezzük az első gólt, akkor egy teljesen más párharc lett volna, nem beszélve Bálint elvett góljáról. Ezen a mérkőzésen nem volt veszíteni valónk, mondhatni mindent egy lapra feltéve küzdöttünk.

Az első félidő a terveink szerint alakult, ha a Barninak bemegy a helyzete még a szünet előtt, még nagyobb esélyünk lett volna, de így is volt, hiszen a második félidőben hamar gólt szereztünk. Emellett, ezzel az eredménnyel elmondhatom, emelt fővel távoztunk.

Ebből a mérkőzésből is sokat tanulhatunk, ezek az összecsapások visznek minket előre majd a folytatásban.”

A második találatot jegyző Tóth Barna az M4sportnak mondta el az észrevételeit és érzéseit

„Le a kalappal mindenki előtt. A múlt hétből így felállni és visszahozni a párharcot, nagyon nagy dolog. Jó képességű csapat volt az ellenfelünk, előző héten is érzékeltük, ma is. Ma támadásban sikerült többet nyújtani, felvállaltuk a kockázatot, ami kifizetődött, sajnálom, hogy a végén nem sikerült megcsinálni a csodát, de mindenki előtt le a kalappal.

Nagy meló volt, sajnáljuk, hogy búcsúzunk a Konferencialigától, még ha a következő körben nem is mi lettünk volna esélyesek. Kettő nullánál volt kapufánk az ikszhez, úgyhogy ha van egy kis szerencsénk, talán a továbbjutás is meg lehetett volna.”

És a játékvezetők?

Bognár György a rá jellemző stílusban két játékvezetőnek is odaszúrt

„Gratulálok a srácoknak, mindent megtettünk a továbbjutásért. Nyílttá is tettük ezt, óriási helyzetünk volt kettő nullánál, azt gondolom, ilyen apró nüanszok döntöttek. Esetleg még egy tizenegyes-szituáció volt. Ezt a párharcot akár meg is fordíthattuk volna, sajnálom, hogy nem sikerült, de emelt fővel búcsúzhatunk a Konferencialigától. Gratulálok a játékosaimnak, tényleg mindent megtettek a továbbjutásért!

Elemezgethetjük a dolgokat, szabályos gólt nem adtak meg az odavágón, véleményes szituációk voltak, de nem érdekes, bele kellett volna, hogy férjen. Be kellett volna rúgni a helyzeteket ezen a szinten és akkor megvan a harmadik gól is. Tanulság, hogy az első meccset szorosra kell venni, akkor komoly sansz van a továbbjutásra. Ezt sajnos az elsőnél szúrtuk el azzal a három kapott találattal.

Mindent megtettünk, mindkét félidőre kidolgoztunk egy forgatókönyvet, alapvetően ült a csapatjáték, sajnálom, hogy csak két gólt rúgtunk a visszavágón!”

Az NB I-ben második helyen álló Paks (ugyanúgy 7 ponttal, mint az éllovas FTC és a harmadik DVSC) a nyolcadik Zalaegerszeget fogadja vasárnap este 20 órától.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC