Németország: Schäfer visszatért, Sallai csere volt, Orbán örülhet

Egyik "magyaros" csapat sem kapott ki.

A német bajnokság szombati játéknapján az RB Leipzig a Hoffenheim csapatát fogadta. A találkozón egyetlen gól született, ezt Nkunku szerezte az első félidő derekán. A lipcseieknél Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai eltiltás, Gulácsi pedig sérülés miatt nem juthatott szóhoz.

Schäfer András csapata, az Union Berlin nem bírt a Leverkusennel, a találkozó végeredménye 0-0 lett. A berlini gárdában Schäfer András a 69. percben lépett pályára, a magyar válogatott középpályás a Fradi korábbi futballistáját, Laidounit váltotta. Schäfer egyébként januárban megsérült, most térhetett vissza.

A Freiburg a Köln otthonában szerzett három pontot az 1-0-s sikerének köszönhetően. A győztes alakulat edzője a 72. minutumban küldte a játéktérre Sallai Rolandot.

Az Union Berlin jelenleg a harmadik helyen áll, a Freiburg a negyedik, a Leipzig pedig az ötödik. A berliniek és a freiburgiak 56-56 ponttal rendelkeznek, a lipcseiek neve mellett 54 egység szerepel.