Nem bírt egymással a DVTK és a Paks, elszabadult indulatok a Kecskemét-Vidi meccsen

Pontosztozkodás mindkét mérkőzésen.

Az NB I nyitófordulójának vasárnap esti mérkőzéseit egy időben rendezték meg. A DVTK a Magyar Kupa-győztes Paksot látta vendégül.

A találkozó elején a vendégek birtokolták többet a labdát, a diósgyőriek inkább az ellentámadásokra építkeztek. A 40. percben Rakonjac a jobb szélről befelé cselezett, kereste a lövőhelyzetet, majd egy bődületes bombagólt lőtt, 1-0. A második félidő elején Böde kapott egy remek kiugratást Mezeitől, a csereként beállt korábbi válogatott támadó pedig besétált a kapuig és kiegyenlített, 1-1.

A 64. percben Pozeg Vancas emelése után védett bravúrral Simon. A 80. percig mindkét csapat próbálta bevenni az ellenfél kapuját, sikertelenül – ekkor Szatmári kezezésért büntetőt ítélt a játékvezető a Paksnak, amit Windecker magabiztosan értékesített, 1-2. Hat perccel később Edomwonyi fejesét még védte Simon, de Lund közelről nem hibázott, 2-2. Mindkét csapat sokat tett a győzelem megszerzéséért, de összességében a döntetlen igazságosnak mondható.

OTP Bank Liga, 1. forduló:
DIÓSGYŐRI VTK – PAKSI FC  2-2 (1-0)
DVTK Aréna, 6137 néző, v.: Berke Balázs
Gólok: Rakonjac (40.) Lund (86.) ill. Böde (47.), Windecker (81., 11-esből)
Sárga lapok: Kovács K. (36.), Bényei (45+3.), Edomwonyi (77.), Sanicanin (92.)
DVTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Sanicanin  – Bényei (Ferencsik, 89.), Holdampf, Rharsalla (Vallejo, 66.), Pozeg Vancas (Klimovich, 66.), Varga Z. (Franchu, 66.) – Rakonjac (Edomwonyi, 73.) Vezetőedző: Vladimir Radenkovic
Paks: Simon B. – Vas, Kinyik, Kovács K. (Szabó J., 89.) – Osváth, Mezei (Vécsei, 69.), Papp (Windecker, a szünetben), Balogh B., Szabó B. (Zimonyi, , Ötvös – Tóth B. (Böde, a szünetben) Vezetőedző: Bognár György

A Kecskemét és a Fehérvár csapata nem esett egymásnak, az első gólhelyzetre a 21. percig várni kellett, ekkor Schön lövése szállt fölé. A 32. percben Nikitscher lőtt távolról, Tóth magabiztosan fogta. Az első félidőben a védelmek szervezetten működtek.

A második játékrész Bedi lövésével indult, Kersáknak nem okozott gondot. A 62. percben Kovács remek passza után Csongvai lőtt fölé. Hat percre rá Kovács bal oldali beadása után Gradisar talált a hálóba, de les miatt nem adták meg a gólt. A hajrára megfogyatkozott a Vidi, Huszti csúnya belépőjét azonnal piros lappal jutalmazta a játékvezető. Ezt követően elszabadultak az indulatok, majd a hosszabbítás utolsó percében Schön megnyerhette volna a meccset a Fehérvárnak, de a lövése nem talált kaput.

KECSKEMÉTI TE – FEHÉRVÁR FC  0-0
Széktói Stadion, v.: Bognár Tamás
Sárga lapok: Szűcs (54.), Kovács B. (63.) Nikitscher (96.) Serafimov (96.) Schön (96.) Katona L. (96.)
Piros lap: Huszti (86.)
KTE: Kersák – Belényesi, Szűcs, Katona L., Szabó A. (Nagy K., 93.) – Zeke, Nikitscher, Vágó, Kovács B. (Májer, 66.) – Lukács (Zsótér, 66.), Pálinkás. Vezetőedző: Szabó István
Vidi: Tóth B. – Huszti, Serafimov, Spandler (Ominger, 88.), Csongvai – Bedi, Christensen (Melnyik, 80.), Katona M. (Larsen, 62.), Pető (Kovács M. 62.), Schön – Gradisar. Vezetőedző: Pető Tamás

Hiába Piscitelli bravúrjai, a Puskás Akadémia elrontotta Grzelak debütálását Újpesten