NB II: a Honvédot verő Gyirmót a tabella élén, emberelőnyben kapott ki a Vasas

Az NB II kilencedik fordulójának késő délutáni találkozóin legalább két gólt láthattak a nézők. A 38. perctől Karacs kiállítása miatt emberhátrányból játszó Csákvár gólhátrányból fordított a Vasas ellen és értékes három pontot gyűjtött. Az angyalföldiek sorozatban harmadszor szenvedtek vereséget.

A Budapest Honvéd a Gyirmót otthonában, szintén gólelőnyből bukta el a három pontot és ugyancsak zsinórban harmadszor kapott ki. A sikernek köszönhetően a Gyirmót vezeti az NB II pontvadászatát.

Mögötte a második helyen a Békéscsabát legyőző Kazincbarcika csapata található, mivel a Kozármisleny csak döntetlent játszott az Ajka otthonában. A Tatabánya továbbra is a lista végén, ezúttal a Sorokság győzte le Gyürki Gergely együttesét.

Aqvital FC Csákvár–Vasas FC  2–1 (Gazdag, 26., Haragos, 52., ill. Tóth M. 15.)
FC Ajka–HR-Rent Kozármisleny  1–1 (Borsos, 3. ill. Hováth P. 71.)
Gyirmót FC Győr–Budapest Honvéd FC  3–1 (Hudák, 47., Piscsur, 67. Madarász, 84., 11-esből, ill. Farkas B. 4.)
Kazincbarcika SC–Békéscsaba 1912 Előre  2–1 (Pethő, 15., Bódi Á. 45+1., Kóródi 74.)
Soroksár SC–Opus Tigáz Tatabánya  2–0 (Lovrencsics B. 51., Szabó Sz. 59.)

A kora délutáni mérkőzések:

A BVSC otthonában nyert a Kisvárda és az élre ugrott, drámai végjáték Mezőkövesden