Mezőkövesd-DVSC: a 30 percnyi létszámkülönbség sem számított

Ismét dobogón ideiglenesen a debreceniek.

Mezőkövesd-DVSC 0-1

A meccs főszereplője: Meldin Dreskovic

A montenegrói védő a Paks elleni gólja után most is nagyon fontos találatot szerzett, ráadásul előtte volt egy nagy helyzete is.

A meccs kulcsmomentuma: Megyeri védése

Nem sok helyzete volt a meccsen a Mezőkövesdnek, de Molnár vezetést szerezhetett volna a 49. percben – Megyeri résen volt és védett.

A gól története:

55. perc: Dzsudzsák jobbról érkező szöglete után Dreskovic közelről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 0-1

A következő feladat:

A Mezőkövesd a Vasast, a DVSC a Puskás Akadémiát fogadja a következő körben.

Jegyzőkönyv:

Mezőkövesd-DVSC 0-1 (0-0)

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Lukic, Beriashvili, Filip – Cseri (Prudnikov, 59.), Karnyicki, David Babunski (Vajda, 79.) – Molnár G (Ephestion, 79.)., Bobál G. (Nagy D., 73.), Besirovic. Vezetőedző: Kuttor Attila
DVSC: Megyeri – Kusnyír, Romachuk, Dreskovic, Ferenczi – Lagator, Loncar – Szécsi (Bévárdi, 91.), Dzsudzsák (Ojediran, 66.), Varga K. (Sós, 78.) – Mance (Dorian Babunski, 78.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic

Gól: Dreskovic (54.)

Sárga lap: Prudnokiv (70.), illetve Lagator (37., 62.)

Kiállítva: Lagator (62.)

Az MTI beszámolója:

„A Debrecen 30 percig emberhátrányban futballozva is 1-0-ra nyert a Mezőkövesd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A hajdúságiak idegenben sorozatban ötödik meccsükön maradtak veretlenek a bajnokságban, míg a kövesdiek pályaválasztóként immár egymás után negyedik tétmeccsüket vívták meg nyeretlenül.

Óvatos kezdés után a vendégcsapat került mezőnyfölénybe, de a hazaiak védelme fegyelmezetten zárt, így hiábavalónak bizonyult, hogy a Debrecen a labdabirtoklás és a kapura lövések szempontjából is jobb volt a riválisnál.

Fordulás után ugyan a Mezőkövesdé volt az első helyzet, rövidesen mégis a DVSC szerzett vezetést egy szöglet után. Néhány perccel később emberhátrányba került a hajdúsági együttes, amelynek innentől kezdve az volt a legfőbb célja, hogy megőrizze minimális előnyét. A lelkesen védekező vendégek végül sikerrel jártak, így elvittek három pontot Mezőkövesdről.”

Kuttor Attila(Mezőkövesd): A mai mérkőzés után nem marad más hátra, mint gratulálni az ellenfélnek, megérdemelték a győzelmet. Sajnos jobbak voltak, mint mi. Sokszor nem sikerült felvennünk a versenyt  a párharcok során.”

Srdjan Blagojevic(DVSC): Szeretném megdicsérni a csapatot, szerintem most játszottunk a legjobban mióta a kispadon ülök Debrecenben. A meccs előtt is voltak ambícióink, de tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk. Szerencsére egy rögzített szituációból sikerült gólt szereznünk. Nyugodtak tudtunk ezután is maradni, és összességében elégedett vagyok a teljesítménnyel.