nb1.hu

Máté Péter nem kertelt a Soroksár elleni vereség után

A hajrá döntött Soroksáron, a kövesdiek vezetőedzője technikai hibákról és rossz döntésekről beszélt.

A Soroksár 1–0-ra legyőzte a Mezőkövesdet az NB II nyitó fordulójában, a vendégek vezetőedzője pedig a lefújás után értékelte a látottakat.

A Mezőkövesd honlapjának nyilatkozva Máté Péter úgy értékelt, hogy a szurkolók egy tipikus egygólos mérkőzést láthattak, amelyen csapata rengeteg technikai hibával futballozott, és a döntő pillanatokban rendre rossz döntéseket hozott. Hozzátette, a becserélt fiatalok jó impulzust adtak az együttesnek, de ez sem volt elegendő a pontszerzéshez.

A Soroksár elleni találkozón kevés helyzet alakult ki, a hazaiak végül Kékesi Alexander hajrában szerzett fejes góljával szerezték meg a győzelmet. A Mezőkövesd támadásban ezúttal nem tudott igazán veszélyt jelenteni az ellenfél kapujára.

A fiatalokban látta a pozitívumot

„Szerintem ez egy gyenge mérkőzés volt, rengeteg technikai hibával játszottunk. Ez azért is érthetetlen számomra, mert a felkészülés során elvégeztük a szükséges munkát, a srácok becsülettel beletették a melót.”

A vezetőedző kiemelte, hogy pályafutása során sokat dolgozott fiatal játékosokkal, akiket szeret fejleszteni és fokozatosan beépíteni a csapatba. Úgy vélte, ezúttal is mindent megtettek a pályán, ugyanakkor a csapatszintű teljesítmény nem érte el azt a szintet, amely sikerhez vezethetett volna.

Külön pozitívumként emelte ki a csereként pályára lépő Vörös Barnát és Mamusits Patrikot, akik szerinte lendületet vittek a játékba, megbontották az ellenfél védelmét, és olyan helyzeteket alakítottak ki, amelyekből akár a vezetést is megszerezhette volna a Mezőkövesd. A szakember ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a kulcspillanatokban jobb döntéseket kell hozniuk.

Összességében ez egy tipikus egygólos mérkőzés volt, amelyen végül a hazai csapatnak volt szerencséje. Ahhoz viszont, hogy a jövőben a szerencsefaktor is mellénk álljon, még ennél is többet kell beletennünk a mérkőzésbe, és a kulcsszituációkban egyértelműen fejlődnünk kell.”

A következő fordulóban hazai pályán javíthat a Mezőkövesd, amely az első fordulóban a Kecskemétet 3–1-re legyőző Ajkát fogadja.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC