Kisvárda-Puskás Akadémia: fordulatos meccsen debütált Kruscsics

Nem volt elég a kisvárdai légiós duplája.

Kisvárda-Puskás Akadémia 2-2

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: MILOS SPASIC

Két góljával főszereplő lett a kisvárdai játékos. Érdekesség, hogy Spasic a mai meccset megelőzően még nem szerzett gólt az NB I-ben.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MILOS KRUSCSICS BEMUTATKOZÁSA

Kruscsics a válogatott szünet előtt az Újpest edzőjeként 5-1-es vereségbe futott bele a Puskás Akadémia otthonában. A vereség után a lila-fehérek elköszöntek a trénertől, aki a Kisvárdánál folytatta a karrierjét. Kruscsics kisvárdai debütálása remivel zárult.

31. p.: Kovacevic balról érkező centerezés után Spasic nagyjából öt méterről jobb belsővel gurított a bal alsó sarokba. 1-0!

61. p.: Balról érkező beadás után Mesanovic az ötös környékéről passzolt Spasichoz, aki ballal lőtt a felcsúti kapu bal oldalába kb. 6 méterről. 2-0!

78. p.: Hindrich pontatlan kirúgása után Gruber passzolt Zahedihez, aki kb. 10 méterről ballal küldte a bal alsóba a labdát. 2-1!

85. p.: Slagveer Alic mellett esett el a tizenhatoson belül. A játékvezető egyből tizenegyest adott, míg a kisvárdai játékosnak felmutatta a pirosat. Az esetet visszanézték, de nem módosítottak az ítéleten. Favorov a kapu közepébe lőtte a büntetőt. 2-2!

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Puskás Akadémia a következő fordulóban a Kecskemétet fogadja, míg a Kisvárda a ZTE otthonában fog vizitálni. A felcsútiak a hétvégi bajnoki előtt kedden a ZTE-vel találkoznak a Magyar Kupában.

OTP Bank Liga, 25. forduló:
Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia 2-2 (1-0)
Kisvárda, v: Erdős
gólszerzők: Spasic (31., 61.), illetve Zahedi (79.), Favorov (85., 11-esből)
kiállítva: Alic (85.)
sárga lap: Mesanovic (76.), Navratil (27.), illetve Colley (41.)
Kisvárda: Hindrich – Alic, Kovacic, Jovicic, Hej – Ötvös (Melnyik, 80.), Karabeljov – Navratil (Széles, 87.), Spasic (Ilievski, 76.), Camaj – Mesanovic
Puskás Akadémia: Markek – Golla, Spandler, Bartolec – Komáromi (Gruber, 72.), Levi, Favorov, Plsek, Ormonde-Ottewill – Colley (Zahedi, 62.), Puljic (Slagveer, a szünetben)

Az MTI beszámolója:

A Kisvárda kétgólos előnyről 2-2-es döntetlent játszott a vendég Puskás Akadémiával a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának szombat kora délutáni nyitómérkőzésén.

A hétfőn kinevezett szerb Milos Kruscicnak ez volt az első meccse a várdai kispadon.

A Kisvárda sorozatban ötödik bajnokiján maradt nyeretlen, míg a Puskás Akadémia egymás után harmadik élvonalbeli találkozóján nem kapott ki.

Az első félidőben valamivel többet birtokolta a labdát a hazai együttes, de a játék kiegyenlített volt. A kevés próbálkozásból egy esetben sikerrel járt a Kisvárda, amely összességében megérdemelten került előnybe fél óra elteltével.

Fordulás után támadásban fölényben maradt a vendéglátó csapat, s hiába volt mezőnyben többet a labda a Puskás Akadémiánál, a hátránya kétgólosra nőtt, miután a szerb Milos Spasic újfent eredményes volt. A folytatásban magára talált a felcsúti együttes, és hat perc alatt egyenlített: előbb a hazai kapus rossz kirúgását használta ki, majd tizenegyesből a második gólját is megszerezte. Ennél az esetnél ráadásul emberhátrányba került a Kisvárda, amely aztán csak a védekezésre koncentrálva végül egy pontot otthon tartott.