Kisvárda-DVSC: történelmi sikerrel érkezett meg a dobogóra a Loki

Remek formában lévő csatár döntött.

Kisvárda-DVSC 0-1

A meccs főszereplője: Dorian Babunszki

Húzóembere a debrecenieknek az északmacedón csatár – ebben a naptári évben már a hatodik gólját szerezte, ezzel egyre feljebb lépked a góllövőlistán.

A meccs kulcsmomentuma: Camaj kihagyott helyzete

Az első félidő végén vezetést szerezhetett volna a Kisvárda, ám a montenegrói közvetlen közelről óriási helyzetet hibázott.

A gól története:

48. perc: Gyors kontra végén Dzsudzsák passza után Kiziridisz centerezett Babunszkinak, aki hét méterről a hálóba passzolta a labdát. 0-1

A következő feladat:

A Kisvárda a Mezőkövesdhez látogat, a DVSC a Kecskemétet fogadja legközelebb.

Jegyzőkönyv:

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Kisvárda-DVSC 0-1 (0-0)

Várkerti Stadion, 2600 néző. Vezette: Káprály

Kisvárda: Petkovic – Hej, Kovacic, Melnik, Leoni – Karabeljov (Lucas, 71.), Ötvös – Spasic (Navratil, 46.), Makowski, Camaj (Ilievski, 71.) – Mesanovics (Czérna, 84.). Vezetőedző: Török László

DVSC: Milosevics – Romancsuk, Lagator, Deslandes, Ferenczi – Ojediran (Varga J., 71.), Loncar – Varga K. (Bévárdi, 90.), Dzsudzsák (Dreskovics, 90.), Kiziridisz (Sós, 71.) – Babunszki (Mance, 68.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevics

Gól: Babunszki (48.).

Sárga lap: Lagator (65.)

Az MTI beszámolója:

„A Debreceni VSC egygólos győzelmet aratott a Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának szombati nyitómérkőzésén, sikerével pedig – éppen ellenfelét megelőzve – feljött a harmadik helyre. A hajdúsági együttes története során először gyűjtötte be a három pontot Kisvárdán.

Lendületesen kezdett a hazai csapat, de vezetést nem tudott szerezni, negyedóra elteltével pedig kiegyenlítetté vált a játék. Noha egyik fél sem volt képes ráerőltetni akaratát az ellenfélre, a Debrecen mégis közelebb járt a gólhoz, mert akciói veszélyesebbek voltak, egy ízben például Petkovic tolta kapufára Babunski közeli lövését. A szünet előtti hajrában aztán a Kisvárdának is akadt ziccere, de Camaj hét méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

A második félidő debreceni góllal indult, amely egy mintaszerű ellentámadás végén született. Hátrányban a Kisvárda magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és bár átlövésből voltak veszélyes kísérletei, összességében nem tudott nagyobb nyomást gyakorolni a vendégek kapujára. A hajrában is meddő mezőnyfölényben futballozott a Kisvárda, míg a Debrecen ekkor már kizárólag a védekezésre és minimális előnyének megtartására koncentrált. A hazaiak pontatlan játéka miatt ez nem is okozott komolyabb nehézséget a Lokinak, amely így sporttörténelmi győzelmet aratott.”