Kerkezék és Hegyiék öröme: lesznek magyar játékosok az európai kupák negyeddöntőiben

Nikolics lesgólig jutott, Schäferék búcsúztak.

Az AZ Alkmaar a magyar válogatott Kerkez Milossal a soraiban hazai pályán is 2-1-re nyert a Lazio ellen, így kettős győzelemmel búcsúztatta a római csapatot és bejutott a negyeddöntőbe a Konferencia-ligában.

A Nikolics Nemanjával felálló, a sérült Gyurcsó Ádámot nélkülöző AEK Larnaca négygólos vereséget szenvedett a Hegyi Krisztiánt a kispadon tudó West Ham United vendégeként és búcsúzott a sorozattól. Nikolics kezdőként kapott lehetőséget és egy lesgólig jutott.

Mindez az jelenti, hogy Kerkez és Hegyi személyében két magyar játékos lesz érdekelt a három európai kupasorozat valamelyikének (Bajnokok Ligája, Európa-liga, Konferencia-liga) negyeddöntőiben.

Konferencia-liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

West Ham United (angol)-AEK Larnaca (ciprusi) 4-0 (1-0)
gól: Scamacca (21.), Bowen (47., 49.), Mubama (65.)
kiállítva: Gustavo (44., AEK Larnaca)
Továbbjutott: a West Ham United, kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.

AZ Alkmaar (holland)-SS Lazio (olasz) 2-1 (1-1)
gól: Karlsson (28.), Pavlidis (62.), illetve Felipe Anderson (21.)
Tj.: az AZ Alkmaar, kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Nice (francia)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-1 (1-0)
gól: Laborde (30.), Moffi (53.), Brahimi (79.) illetve Tapsoba (54.)
Tj.: a Nice, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

Villarreal (spanyol)-RSC Anderlecht (belga) 0-1 (0-0)
gól: Slimani (73.)
Tj.: az Anderlecht, 2-1-es összesítéssel.

korábban:

Slovan Bratislava (szlovák)-Basel (svájci) 2-2 (2-0, 2-2, 2-2) – 11-esekkel: 1-4
gól: Abubakari (12.), Kucka (18.), illetve Calafiori (53.), Amdouni (93.)
Tj.: Basel, 4-4-es összesítéssel, 11-esekkel

Sivasspor (török)-Fiorentina (olasz) 1-4 (1-1)
gól: Yesilyurt (35.), illetve Cabral (44.), Milenkovic (62.), Goutas (72., öngól), Castrovilli (89.)
kiállítva: Arslan (81., Sivasspor)
Tj.: a Fiorentina, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel

Djurgarden (svéd)-Lech Poznan (lengyel) 0-3 (0-0)
gól: Marchwinski (77.), Kvekveskiri (91.), Skoras (92.)
kiállítva: Danielson (44., Djurgarden)
Tj.: a Lech Poznan, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel

szerdán játszották:

Basaksehir (török)-Gent (belga) 1-4 (0-4)
gól: Januzaj (88.), illetve Orban (31., 32., 34.), Cuypers (37.)
Tj.: a Gent, 5-2-es összesítéssel.

A magyar válogatott Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union Berlin 3-0-ra kikapott a belga Union Saint-Gilloise vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki visszavágóján, és kiesett.

A berlini együttes a 80. perctől emberhátrányban futballozott egy kiállítás miatt, de a házigazdák akkor már 2-0-ra vezettek, majd a hosszabbításban állították be a végeredményt.

A Konferencia-ligában címvédő AS Roma gól nélküli döntetlent játszott a spanyol Real Sociedad vendégeként, s így a múlt heti, hazai 2-0-s sikernek köszönhetően továbbjutott.

A negyed- és elődöntők párosítását pénteken sorsolják. A döntőre a Puskás Arénában kerül majd sor május 31-én.