nb1.hu

Három Böde is vezeti a góllövőlistát, a Paks támadója reálisan látja gólkirályi esélyeit

Tavaszi célokról is nyilatkozott.

2024-ben már nem rendeznek több mérkőzést az OTP Bank Ligában. Az ősszel megrendezett találkozók után Böde István és Marin Jurina (MTK) szerezte a legtöbb gólt, mindkét támadó nyolcszor volt eredményes. A Paks és a magyar labdarúgás ikonjával a tolnaiak honlapja készített részletes interjút. Böde egyébként a fiára, Dánielre és testvérére, Istvánra is nagyon büszke lehet.

Őszi értékelés

A Paks a 17 NB I-es mérkőzése mellett nyolcszor lépett pályára a Konferencialigában, kevésen múlt, hogy a tolnaiak főtáblára kerüljenek. Böde így értékelte csapata őszi teljesítményét.

„Ami mindenekelőtt eszembe jut, hogy az első és az utolsó európai kupaselejtező meccsünket nagyon elrontottuk…, viszont közte voltak szép sikereink, ami talán kárpótolja kicsit a szurkolóinkat. Jó lett volna a Konferencia liga főtáblájára kerülni, ugyanakkor úgy érzem, akkor most lehet, kevesebb bajnoki pontról beszélgetnénk. Látszott, érződött a csapaton, hogy az utolsó hét őszi meccsből haton túlságosan is kényelmesek lettünk. Hogy ez miért sikerült így, a téli felkészülés alatt kielemezzük. Mentálisan talán egy kicsit elfáradtunk… Én kifejezetten élveztem a szezon elején a szerda-szombat ritmust, viszont mi tagadás, ránk fér már a téli szünet.”

Bognár György leigazolná Böde testvérét, de Sztankovicsnak is igazat adott

Bödét az interjúban a két végletről is megkérdezték az NB I-es meccseiket illetően.

„A legrosszabbul egyértelműen a nyíregyházai, hiszen húsz perc után már háromgólos hátrányban voltunk…, a másik oldalon viszont ott van a Debrecenben szerzett öt gólunk. Az NBI-ben senkinek sem egyszerű ennyit lőni, pláne a Loki ellen a saját pályáján, tehát jól jött ki a lépés.”

Gólok, gólkirályok, célok

Böde arról is beszélt, hogy a nyáron előre elfogadta volna azt a gólmennyiséget, amit szállított. A számára legkülönlegesebb találatát is megemlítette.

„Megkérdeztem volna, hol a papír, hol írjam alá? Ami a gólokat illeti, visszanézve voltak olyanok, melyek nem feltétlenül voltak helyzetek, és mégis a kapuban kötött ki a labda, aztán voltak olyan további lehetőségeim, amiket kihagytam, pedig ziccerek voltak. Ezeket nézve talán kiegyenlített, reális ez a nyolc találat. A Nyíregyháza elleni volt a legkülönlegesebb, hiszen nekik még sosem lőttem gólt. Mikor paksiként utoljára a Szpari ellen játszottam, még védekező középpályás voltam.”

A támadó már 155 NB I-es gólnál tart, de van, ami még mindig külön motiválja.

„Szeretnék a klub legidősebb gólszerzője lenni. Varga László egykori csatárunk – most kiváló gyúrónk – harmincnyolc évesen és két hónaposan szerzett gólt, hogy ezt megdöntsem, tavasszal egyszer mindenképpen be kell találjak!”

Az OTP Bank Liga mellett még két olyan versenysorozat van, amiben Böde névvel kezdődik a góllövőlista.

„Igen, ez jó érzés. A bátyám, István a Tolna Vármegyei harmadosztály keleti csoportjában, a fiam, Danus pedig az U13-as korosztályban vezeti a góllövőlistát.”

A tavaszi célokról a következőket nyilatkozta.

„Három pontra vagyunk a dobogótól, és a Magyar Kupában is versenyben vagyunk még. Célunk, hogy a szezon végén minél előrébb végezzünk, valamint a kupában ismét a lehető legtovább jussunk. Ami engem illet, csinálom tovább a dolgom. Persze jóleső érzés, hogy vezetem a góllövőlistát, de a gólkirályi cím egyelőre nem reális cél. Hogy a végére is odaérjek, többet kellene a pályán töltsek, és a tizenegyeseket is nekem kellene lőni.”

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC