Hármat kapott horvát ellenféltől a Szpari, Tatabányán nyert a BVSC

Felkészülési mérkőzéseket játszottak szerda délelőtt.

Néhány napja döntetlent játszott az NK Osijekkel az NB I-be feljutó Nyíregyháza, szerdán délelőtt a horvát élvonal tavalyi szezonjának ezüstérmesével mérkőzött meg a Szpari, Ausztriában. A Rijeka elleni, 2×60 percig tartó felkészülési mérkőzésen a második játékrészben indult be a gólgyártás. A horvát együttes negyedórán belül háromszor is beköszönt, amire az utolsó percben egy pontos távoli lövésnek köszönhetően csak egy szépítőgóllal tudott válaszolni a Nyíregyháza.

HNK Rijeka – Nyíregyháza Spartacus  3-1 (0-0)
gólok: Ivanovic (70., 85.), Butic (80.) ill. Oláh B. (120.)
Szpari: Fejér (Bese, 60. – Tóth B., 90.) – Rjaskó (Gengeliczki, 73.), Alaxai (Tamás, 73.), Temesvári (Oláh B., 73.), Navrátil (Beke 73.), Kesztyűs (Kovács M., 73.), Nagy D. (Bertók, 73.) Nagy B.(Horváth K., 73.), Kovácsréti (Pataki, 73.), Myke Ramos (Babic, 60.), Gresó (Pinte 73.) Vezetőedző: Tímár Krisztián

A Csábi József vezette BVSC egy korai fejesgóllal legyőzte az NB II-be feljutó Tatabányát. A Szentlőrinc-Kozármisleny találkozón két új igazolás góljával döntetlen született.

Opus Tigáz Tatabánya – BVSC-Zugló  0-1 (0-1)
gól: Paulo Vinícius (5.)

SzentlőrincKozármisleny  1-1 (1-1)
gól: Helesh (38.) ill Kócs-Washburn (43.)