nb1.hu

Harc a feljutásért: Gera Zoltán ígéretet tett!

Hiába a vereség, Tamási Zsolt látta a három pont megszerzésének esélyét.

A Vasas FC Gera Zoltán vezetésével megszerezte második győzelmét a bajnokságban. A hétvégi fordulóban az angyalföldieknek nem volt könnyű feladatuk, hiszen a kiszámíthatatlan Gyirmót FC vendégei voltak. A mérkőzés vége igazán fordulatosra sikeredett.

A MÁSODIK

Gera Zoltán a Vasas vezetőedzőjeként Siófokon debütált sikeresen a bajnokságban, ahol csapata 1-0-s győzelmet aratott, majd a Fáy utcában egy 0-0-s döntetlent ért el az Ajka ellen. A Gyirmót, mely a vasárnapi mérkőzés előtt 2024-ben csak egyszer veszített, ígéretes ellenfélnek bizonyult, így egy izgalmas és kiélezett mérkőzésre lehetett számítani.

A piros-kékek vették át az irányítást a kezdés után. Pávkovics Bence a 12. percben a tizenhatos jobb sarkáról a lécet találta el. A 21. percben Radó András szabadrúgását Hársfalvi András bravúrosan hárította a jobb felső sarokból, de a kipattanót Tóth Milán a hálóba fejelte, így a Vasas megszerezte a vezetést (0-1).

Tíz perccel később Tóth akár meg is duplázhatta volna a csapat előnyét, de Hársfalvi a 13 méteres lövésnél is remekül védett, ahogy Berecz Zsombor próbálkozásánál is.

A második félidőben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, azonban a következő gólra egészen a 81. percig kellett várni. Ekkor Medgyes Zoltán balról középre cselezett, és 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

A győztes találatot a mérkőzés legjobbjaként kiemelt Tóth Milán szerezte a 90. percben, aki egy általa kiharcolt tizenegyest magabiztosan értékesített (2-1). A lefújás után a két csapat edzői így értékelték a találkozót.

A bajnoki szünetet követően a Gyirmót az idei évben még veretlen Ajka otthonába látogat, míg a Vasas a kiesés ellen küzdő BVSC otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket.

VEZETŐEDZŐI REAKCIÓK

TAMÁSI ZSOLT

„A mérkőzés első harmadában talán nagyon tisztelték játékosaink az ellenfelet, nagyon sok technikai hibát követtünk el, amiből veszélyes támadásokat tudott vezetni a Vasas, voltak is lehetőségeik. A játékrész utolsó harmadában magunkra találtunk, sokkal jobb ritmusban, dinamikusabban játszottunk. Szünet után rögtön óriási ziccerrel kezdtünk, feljavult a játékunk, az egyenlítő gólunk után úgy éreztem, hogy akár még a győzelmet is meg tudjuk szerezni, ekkor ez benne volt a játékban. Nem jó érzés az utolsó pillanatokban büntetővel kikapni, de gratulálunk a Vasasnak.”

GERA ZOLTÁN

„Az első félidőben jól játszottunk, domináltunk, sok helyzetet alakítottunk ki, amelyek közül egyet kihasználtunk. A szünetben azt beszéltük meg, hogy próbáljunk a második félidőben is előre játszani. Sajnos ebből nem sok valósult meg, beszorultunk a kapunk elé. Nagyon passzívak voltunk, és sok helyzete ugyan nem akadt az ellenfélnek, de folyamatosan nyomás alatt tartott minket. Az egyenlítő gól után újra nyíltabbá vált a mérkőzés, de szerencsére egy tizenegyessel végül megnyertük a találkozót. Nagyon örülünk a győzelemnek, de tudjuk, hogy ennél többet kell tennünk a jövőben. Most van két hetünk, hogy kijavítsuk a hibákat és megbeszéljük, hogy miért esik vissza rendszeresen a teljesítményünk a második félidőben. Azt megígérhetem, hogy ezt ki fogjuk küszöbölni a jövőben.”

JEGYZŐKÖNYV

NB II, 25. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–VASAS FC 1–2 (0–1)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1025 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szalai Dániel, Nagy Viktor)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Kicsun, 66.), Csörgő V., Hudák D., Szegi – Hajdú Á., Kovács M. (Erdei M., 90.) – Soltész D., Madarász (Molnár J., 90.), Medgyes Z. – Adamcsek (Polgár, 66.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Baráth B. (Ódor, 66.) – Bakti (Girsik A., 87.), Urblík J., Hidi M. S., Doktorics (Bukta, 87.) – Radó (Holender, 61.), Tóth M., Berecz. Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Medgyes Z. (81.), ill. Tóth M. (21., 89. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Soltész D. (90+2.)

nb2 Tabella M GY D V GK P
1.VASAS FC KFT.25 17 4 4 33 55
2.HONVÉD FC KFT.25 16 3 6 23 51
3.KECSKEMÉTI TE 1911 KFT.25 13 3 9 8 42
4.MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC KFT.25 12 6 7 5 42
5.FC CSÁKVÁR KFT.25 9 10 6 6 37
6.FEHÉRVÁR FC KFT.25 9 9 7 7 36
7.GOLD-SPORT SZOLGÁLTATÓ KFT.25 9 8 8 -7 35
8.KARCAGI SC KFT.25 9 7 9 -8 34
9.TISZAKÉCSKEI LC KFT.25 8 9 8 -4 33
10.SZEGED 2011 KFT.25 8 8 9 -2 32
11.F.C. AJKA KFT.25 10 1 14 -11 31
12.BVSC LABDARÚGÓ NONPROFIT KFT.25 9 4 12 2 31
13.SOROKSÁR SC KFT.25 5 8 12 -9 23
14.BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE FUTBALL ZRT.25 5 8 12 -13 23
15.BUDAFOKI MTE LABDARÚGÓ KFT.25 5 7 13 -18 22
16.ST. LŐRINC KFT.25 3 11 11 -12 20
Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC