FTC-Puskás Akadémia: enervált játékkal hangoltak a zöld-fehérek az El-visszavágóra

Megérdemelt felcsúti siker született.

FTC-Puskás Akadémia 1-2 (0-2)

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: KOMÁROMI GYÖRGY

A felcsútiak fiatal támadja veszélyesen játszott a találkozón. Az első gólt őt lőtte, ezenkívűl többször gondot okozott a hazai védelemnek.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: AZ ENERVÁLT HAZAI JÁTÉK

Gyenge napot fogtak ki a zöld-fehérek. Még emberelőnyben sem tudtak dominálni. Senki nem nyújtott kiemelkedő teljesítmény, így teljesen megérdemelt vendégsiker született.

27. perc: Spandler éles jobb oldali beadását Dibusz rossz helyre, pont Komáromi elé üti, aki 7 méterről az üres kapuba lőtt 0-1!

38. perc: Levi szabadrúgását a hosszún érkező Favorov fejelt vissza, az elcsúszott védelem mögött Puljic érkezett, aki két méterről az üres kapuba pofozta a labdát. 0-2!

96. perc: Wingo jobb oldali beadása Botkához kerül, aki becsúszva nyolc méterről talál a kapu jobb alsó sarkába. A gólban a hazai kapus is benne volt. Markek keze között jutott a játékszer a kapuba. 1-2!

OTP Bank Liga, 24. forduló:

Ferencvárosi TC-Puskás Akadémia FC 1-2 (0-2)

Groupama Aréna, 7051 néző v: Pintér

gólszerzők

Botka (96.), illetve Komáromi (27.), Puljic (37.)

piros lap

Puljic (56.)

sárga lap

Boudjemaa (15.), Frederiksen (19.), illetve Puljic (24., 56.), Gruber (47.), Komáromi (50.), Ormonde-Ottewill (60.), Favorov (96.)

Ferencváros

Dibusz – Wingo, Kovacevic, Knoester, Botka – Boudjemaa, Sigér (Marquinhos, 60.), Vécsei (Auzqui, a szünetben) – Gojak (Sagal, 67.), Frederiksen (R. Mmaee, 60.), Traoré (Baráth, a szünetben)

Puskás Akadémia

Markek – Bartolec, Golla, Spandler, Ormonde-Ottewill – Levi (Slagver, 82.) Plsek (Van Nieff, 72.), Favorov, Komáromi (Mezghrani, 88.)- Gruber (Colley, 82.), Puljic

Az MTI beszámolója:

Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője hat helyen változtatott csapatán a Bayer Leverkusen otthonában csütörtökön játszott Európa-liga-mérkőzéshez képest.

Az első félidő első felében leginkább a mezőnyben folyt a játék, a Puskás Akadémia feltolta a védekezését, s ez nem „ízlett” a hazaiaknak, a vendégek többször is labdát szereztek. A játékrész derekától egyre aktívabban támadott a felcsúti együttes, s ennek meg is lett az eredménye, tíz perc alatt kétszer is sikerült bevennie Dibusz kapuját, s még ezen kívül is volt egy nagy helyzete.

A szünetben cserékkel frissítette együttesét az FTC trénere, s  élénkebbé vált a házigazda játéka. Puljicot második sárga lappal  kiállította a játékvezető, emberelőnyben pedig fölénybe került az FTC, de még így sem tudta feltörni a Puskás Akadémia védelmét. A vendégek szórványos ellentámadásokkal még tíz emberrel is zavart tudtak okozni az FTC kapuja előtt, a hajrában pedig tördelték a játékot, s végül – bár a szépítés az utolsó percben összejött a Ferencvárosnak – megérdemelten távoztak három ponttal.

A Ferencvárosra csütörtökön visszavágó vár a Leverkusen ellen az Európa-ligában, majd a bajnokságban Zalaegerszegre látogat. A Puskás Akadémia az Újpestet fogadja.