FTC-Mezőkövesd: felemás főpróbát tartott a Fradi az El-nyolcaddöntő előtt

FTC-Mezőkövesd 1-1

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: STEFAN DRAZSICS

Igazi lesipuskás módjára vette be az FTC kapuját, ezzel pedig értékes ponttal gazdagodott a Mezőkövesd.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A FRADI MEG NEM ADOTT GÓLJAI

A 14. percben Traoré megszerezte a második gólját, de sokáig nem örülhetett, mivel Mmaee lesen tartózkodott, így a VAR érvénytelenítette a találatot. A 88. percben Zachariassen fejel juttatta a labdát a kapuba, ám ez sem volt érvényes a VAR szerint.

11. p.: Sigér passza után Traoré mellel átvette a labdát aztán nagyjából 7 méterről ballal lőtt a jobb alsóba. 1-0!

24. p.: Filip távoli lövése kipattant Dibuszról, aztán egy újabb kövesdi próbálkozást követően Drazsics elé került a labda, a vendégek játékosa kb. két méterről ballal lőtt a kapu jobb oldalába. 1-1!

A Mezőkövesd a következő fordulóban az Újpest otthonában vizitál, az FTC pedig a Puskás Akadémiát fogadja. A zöld-fehérekre csütörtökön az Európa-ligában a Leverkusen elleni összecsapás vár.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Ferencvárosi TC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-1)
Groupama Aréna, 7127 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Traoré (11.), illetve Drazic (24.)
sárga lap: Wingo (44.), Marquinhos (45.), illetve A. Lukic (44.), Cseri (45+6.), Karnyicki (49.), Besirovic (50.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, Kovacevic, Abena, Civic – Sigér, Esiti (Vécsei, a szünetben) – Traoré, Mercier (Zachariassen, 64.), Marquinhos (Gojak, 77.) – R. Mmaee (Frederiksen, a szünetben)
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai, A. Lukic, Pillár, Lehoczky (Vajda, a szünetben), Filip – Besirovic, Cseri (Da. Babunski, 64.), Karnyicki (Brtan, 79.) – Molnár G. (Beriasvili, 91.), Drazic

Az MTI beszámolója:

A címvédő és listavezető Ferencváros hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Úgy tűnt, a Bayer Leverkusen elleni Európa-liga-nyolcaddöntőre készülő Ferencváros gyorsan eldönti az összecsapást, Traoré kevesebb mint negyedóra alatt két gólt szerzett, de a második találatát végül a VAR segítségével érvénytelenítette a játékvezető. A zöld-fehérek kissé elkényelmesedtek, ezt pedig kihasználta a Mezőkövesd, amely Drazic révén egyenlített. A szünetig nyomtak a hazaiak, de a Mezőkövesd a kapus Piscitelli vezetésével állta a sarat.

A második játékrészben előbb Dibusz védett nagyot, majd a Ferencváros nagy erőkkel rohamozott, a Mezőkövesd pedig kontrákra rendezkedett be és voltak is veszélyes megindulásai. A hajrában a Ferencváros ugyan betalált, de a VAR ezúttal is lest jelzett, így az eredmény a hétperces hosszabbításban sem változott.

Sztanyiszlav Csercseszov(FTC): Jól kezdtük a meccset, megszereztük a vezetés, aztán a második gólunkat elvették. Egy ilyen szituáció visszafoghatja lélektanilag a játékosokat. Ezután egy kontrából az ellenfél egyenlített. Sok energiát fektettünk a mai meccsbe, de ezért ma kevés pontot kaptunk. A Mezőkövesd a téli szünet óta nem vesztett mérkőzést, remek formában van. Az első osztályban mindig kemény meccsek zajlanak, ez most sem volt másképp. Hasonló meccset vártam, mint a legutóbbi egymás elleni volt, de persze jó lett volna győzni. Amer Gojak sokáig sérüléssel bajlódott, ma mindenképpen lehetőséget akartam adni neki. Az UEFA Európa Liga keretünkben nagyon sok a sérült játékos, így minden bevethető labdarúgóra szükség van. Azt akartam, hogy Amer picit felvegye a ritmust.

Kuttor Attila(Mezőkövesd):  Azt gondolom, megérdemeltük az egy pontot. Elindultunk egy úton, hiszünk abban, amit csinálunk, ennek az eredménye a mai pontszerzés is. Az első negyedórát leszámítva el kezdett működni az amit kitaláltunk, hogy eredményesek legyünk a mai mérkőzésen. Próbáltuk tudásunk legjavát nyújtani, ma ez egy döntetlenre volt elég.