FTC: két légiós távozott a női gárdától

Egyik játékos szerződését sem hosszabbította meg a Fradi.

A Ferencváros a hivatalos oldalán számolt be arról, hogy Hanna Barker és Biljana Bradics is távozik a csapattól:

„A szezon végeztével elhagyja a Ferencváros nemrég története hatodik bajnoki címét megszerző női labdarúgócsapatát Hanna Barker és Biljana Bradics. Az amerikai középpályás és a szerb csatár 2022 júliusában a DVTK együttesétől igazolt a Ferencvároshoz, most azonban mindkettőjük szerződése lejárt, és klubunk úgy döntött, hogy egyik labdarúgóval sem hosszabbít.

Ezalatt az egy év alatt a 27 éves Barker minden sorozatot figyelembe véve összesen 29 mérkőzésen lépett pályára csapatunkban, amelyeken 7 gólt szerzett, valamint egy bajnoki aranyat ünnepelhetett. A szerb Bradics bajnoki, kupa- és Bajnokok Ligája-mérkőzéseket is számolva 27 meccsen szerepelt zöld-fehérben, amelyeken 16 gólt szerzett, és ő is magasba emelhette a bajnoki trófeát” – áll az FTC közleményében.

A Fradi csütörtökön 3-0-ra nyert a Győr otthonában a finálé második felvonásán, ezzel pedig bebiztosította a bajnoki címét.