FTC-Honvéd: a vártnál könnyebb játék után szakadt meg a hazaiak sorozata

Két súlyos sérülés is beárnyékolta a találkozót.

FTC-Honvéd 3-0 (1-0)

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A HAZAIAK CSAPATEGYSÉGE

A Honvéd ellen küzdéssel, akarattal és a kapu előtti higgadtsággal szerezte meg a győzelmet a Ferencváros. Az eredményesség volt a legfontosabb Csercseszov együttesének, ami szép gólokkal párosult.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A MÁSODIK FTC-TALÁLAT

Bár nem mondhatni, hogy vért izzadt a Fradi-védelem, hogy visszaverje az egymás után érkező kispesti rohamokat, de tény , hogy az 1-0-s vezetés mindig hordoz veszélyt magában. Marquinhos találata, azonban mindent eldöntött.

42. perc: Ryan Mmaee passza után Traoré indult meg a bal szélen, majd a középre sprintelő Mmaee-t találta meg beadása. A támadó egy átvétel után nagy erővel 13 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába. 1-0!

72. perc: Sigér passzolt Marquinhoshoz, aki a tizenhatos jobb sarkától befelé tolva, a kapu bal alsó sarkába lőtt. 2-0!

87. perc: Owosu kapott egy kiugratást a saját térfelén, majd egy óriási sprintet bemutatva egészen Tujvel kapujáig ment, ahol átelmelve a kapust szerezte meg a harmadik FTC-találatot. 3-0!

Az MTI beszámolója:

Az első negyedóra meggyőző FTC-fölényben, de gólhelyzet nélkül telt el. A 20. percben – miután Capan kissé meglökte – Zachariassen ütközött estében az ötösön a Honvéd kapusával. Ápolás következett, majd le kellett cserélni a térdét fájlaló támadót, pár perccel később pedig a vendégek hálóőre, Dúzs is cserét kért. A továbbiakban is sok volt a játékmegszakítás, a kisebb sérülés, aztán az FTC egy kirúgást követő labdaszerzés után Traoré szép átadása és Ryan Mmaee pontos kapáslövése nyomán megszerezte a vezetést. A kilenc perc ráadással véget ért első félidőben a Honvéd védekezésben szervezett volt, de támadásban keveset mutatott.

Élénken kezdte a második félidőt a Ferencváros, és több helyzetet ki is alakított. A Honvédnak továbbra sem nagyon futotta erejéből támadások vezetésére. A hazai csapat lényegesen veszélyesebben játszott, a félidő fele után növelte előnyét, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést, majd a hajrában még egy gólt lőtt, így megérdemelten nyert.

OTP Bank Liga, 27. forduló

Ferencvárosi TC-Budapest Honvéd 3-0 (1-0)

Groupama Aréna, 11 793 néző, v.: Pintér

gólszerző

42. Mmaee (42.), Marquinhos (72.), Owusu (87.)

sárga lap

Gomis (45+6.)

Ferencváros

Dibusz – Pászka, Knoester, Kovacevic, Civic – Sigér, Nguen (Baráth, 80.) – Zachariassen (Gojak, 24.) – Marquinhos (Owusu, 80.), R. Mmaee (Lisztes, 88.), Traoré (Azqui, 88.)

Budapest Honvéd

Dúzs (Tujvel, 29.) – Szabó (Klemenz, 70.), Prenga, Capan – Eördögh, Mitrovic, Gomis (Ennin, 61.), Tamás – Kocsis (Keresztes, 61.), Lukic, Domingues (Doka, 62.)

A következő fordulóban a FTC a Vasashoz látogat, a Honvéd pedig hazai pályán fogadja az Újpestet.