Fejjel végezte ki az Újpestet az MTK a tavaszi idény nyitómeccsén

Antonov három gólpasszt osztott ki volt csapatának.

Az NB I tavaszi szezonjának nyitómérkőzésén a tabella 9. helyén álló Újpest FC a 6. MTK Budapest otthonába látogatott.

A fővárosi rangadót a vendégek kezdték lendületesebben, de egy Pauljevics lövést leszámítva kapura nem voltak veszélyesek. A 20. percben Antonov pontrúgása után a 28. születésnapját ünneplő Hej fejelt a hálóba, 1-0. A 33. percben Tamás bal oldali beadása után Jevtoski gyenge fejesét Demjén fogta könnyedén. Három perccel később Németh ugratta ki Antonovot a bal szélen, a beívelését követően a Diósgyőrtől szerződtetett Jurina is fejjel volt eredményes, 2-0. NB I-es pályafutása során ez volt az 5. gólja a bosnyák támadónak az Újpest ellen.

(A félidőben az elégedetlen újpesti szurkolók nagyjából fele elhagyta a stadiont. Fotó: Nagy-Pál Tamás)

A második játékrész 13. percében Antonov kiosztotta a harmadik gólpasszát is, egy újabb szabadrúgást követően Kocsis fejelt közelről a kapuba, 3-0. Simon lövésén és Ambrose fejesén kívül sokáig nem alakult ki veszélyes helyzet egyik kapunál sem. A 90. percben Sasere bombázott a hálóba, de előtte szabálytalankodott. Az MTK magabiztosan és megérdemelten nyert.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
MTK Budapest Újpest FC  3–0 (2–0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion3525 néző, v.: Erdős
gólszerzők: Hej (20.), Jurina (36.), Kocsis G. (58.)
sárga lap: Hall (15.) Németh (55.), Mörschel (55.), Radosevics (86.)
MTK: Demjén – Hej, Kádár, Kocsis G. – Antonov (Kovács P., 84.), Horváth A. (Végh, 87.), Kata, Varju (Stieber, 79.) – Bognár, Jurina (Thiam, 87.), Németh K. (Kovács M., 84.) Vezetőedző: Horváth Dávid
ÚFC: Molnár Zs. – Antzoulas, Hall, Pauljevics (Radosevics, 66.), Tamás – Jevtoski (Fehér, 66.), Mack, Mörschel – Csoboth (Ambrose, 66.), Ganea (Simon, a szünetben), Sasere.  Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics