ETO-MTK: hiába a korai gól, Bognár kíméletlen pontrúgásai három pontot értek

Az NB I harmadik fordulójában a két győzelemmel kezdő MTK a nulla pontos ETO-hoz látogatott.

Már a második percben megszerezte a vezetést a Győr: Bumba bal oldali beívelése után Lukic fejelt a kapuba, 1-0. Ezt követően is a hazaiak vezettek több támadást, de komolyabb gólhelyzetet nem sikerült kialakítania Borbély Balázs együttesének. A 35. percben egy gyors MTK-ellentámadás végén Bognárt buktatta az ETO újonnan igazolt kapusa, Petrás a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, 1-1.

A második félidő elején Diarra lövése gurult el nem sokkal a kapu mellett. Utána Vera vágta arcon Kovácsot a tizenhatoson belül, a játékvezető a videobíró segítségével újabb büntetőt ítélt az MTK-nak – Bognár ezúttal sem hibázott, 1-2. Utána a győri szurkolók közjátéka miatt állt kicsit a játék. A 78. percben ismét a tizenegyespontra mutatott Rúsz, ezúttal Vera ellen szabálytalankodott az MTK védelme, de a VAR-vizsgálat után felülbírálta saját ítéletét a játékvezető. A hajrában az ETO próbálta begyötörni az egyenlítőgólt, amit Demjén egy bravúros védéssel akadályozott meg az utolsó percekben.

Ez volt az MTK harmadik győzelme és az ETO harmadik veresége zsinórban.

OTP Bank Liga, 3. forduló:
ETO FC GYŐR – MTK BUDAPEST  1-2 (1-1)
Győr, ETO Park, 3420 néző, v.: Rúsz Márton
Gólok: Lukic (2.) ill. Bognár (38., 11-esből, 54., 11-esből)
Sárga lapok: Kovács P. (45.), Vera (53.), Varju (84.), Boldor (93.), Demjén (94.)
ETO: Petrás – Vera (Farkas B., 86.), Boldor, Szépe, Csontos – Skvarka (Vianna, 71.), Tóth R. – Bumba (Bánáti, 33.), Diarra (Marku, 71.), Gavric – Lukic. Vezetőedző: Borbély Balázs
MTK: Demjén – Varju, Beriashvili, Nagy Zs. (Kocsis G., 74.) – Hej, Horváth A., Kata, Kovács P. (Molnár Á., 99.) – Bognár (Végh, 74.) – Polievka (Jurina, 63.), Molnár R. (Stieber, 63.) Vezetőedző: Horváth Dávid

Borbély a játékvezetői ítéletekkel, Horváth az időjárással is foglalkozott – reakciók