Eb: nem sikerült a török csoda, Hollandia jutott az elődöntőbe

Hollandia parázs mérkőzésen jutott be az Eb elődöntőjébe.

A szombati napon Anglia-Svájc mérkőzéssel folytatódott az Európa-bajnokság. Azt a negyeddöntőt tizenegyesekkel nyerte meg az angol válogatott, amely ellenfelére várt a Hollandia-Törökország mérkőzésen.

Eb: Hiába vezettek a svájciak, Anglia tizenegyesekkel jutott négy közé

Némi meglepetésre az első félidőben Törökország került előnybe, Arda Güler beadását Akaydin fejelte a holland kapuba (0-1). A fordulás után tempót váltott Hollandia, mégis a 70. percig kellett várni az egyenlítésre. Depay szögletéből De Vrij fejelt gólt (1-1). Hat perccel később már a hollandoknál volt az előny, amikor a középre ívelt labda Müldür lábáról került a törökök hálójába (2-1). A hajrában mindent egy lapra feltéve támadt Törökország, de a parázs hajrát megúszták a hollandok, így ők játszanak Angliával az elődöntőben.