nb1.hu

Gólok helyett az MLSZ-t szidó molinók domináltak a keleti rangadón

Több drapériát láthattunk a Diósgyőr és a Debrecen mérkőzésén, mint ahány komoly gólhelyzetet

A DVTK és a DVSC közül előbbi kezdte jobban a keleti rangadót. A hazaiak előbb Gera révén akcióból, majd egy szögletből, végül pedig a 12. percben Acolatse révén egy középtávoli tekerés révén veszélyeztettek.

Az ez utáni ellentámadásból viszont már Bermejo lecsúszott beadását kellett kitolnia a diósgyőri kapusnak. Rá egy perccel pedig Kocsis beadásánál Bárány fejes után volt szüksége bravúrra.

Ezután nézőpont kérdése, hogy a csapatok vettek visszább, vagy a védelmek szedték össze magukat, de kevesebb esemény zajlott a kapuk előtt. Szűcs két távoli lövését jegyezhettük fel a vendégek részéről, amelyek azonban nem voltak veszélyesek. A szünet előtt kis híján megszületett az első találat. Egy kiugratás után Kocsis az ötös sarkáról gurított el Szentics mellett, a kísérlet azonban kifelé pattant a diósgyőri kapufáról.

A szurkolók azonban köszönték szépen, és megoldották a maguk szórakoztatását. Az első félidő során közöse fejezték ki nemtetszésüket az MLSZ tevékenységét illetően.

A fordulás után nagy elánnal jött ki a két csapat. Dzsudzsák éles távoli lövésére 26 másodpercet kellett várni, míg pár perc múlva Acolatse tekert a tizenhatoson belülről a túloldalon. Előbbit fogta Szentics, utóbbi mellé ment.

Az 56. percben a ferencvárosi meccs hőse újra lehetőséghez jutott. Ezúttal is csavartan célozta meg a felső sarkot, és már sokkal közelebb járt a gólhoz, de ez sem talált kaput.

A mérkőzés utolsó negyedórájába lépve Dzsudzsák kapura lőtt szabadrúgása találta el a tizenhatoson belül álló sorfal egyik tagjának karját. Csonka Bence azonban nem ítélt büntetőt, és a VAR-szoba sem avatkozott közbe.

A továbbra is álmosító mérkőzés öles léptekkel nyargalt a gól nélküli döntetlen felé, amikor a Debrecen kis híján maga felé billentette a mérleg nyelvét. A 90. percben Dzsudzsák átívelés után Vajda tett középre balról, a berobbanó Komáromi próbálkozása viszont rögvest elakadt a védőkben. A végkifejlet: szabadrúgás kifelé.

A játékvezető a végén öt percet hosszabbított, ám ahogy az azelőtti kilencven, úgy ez sem volt elég a csapatoknak a gólszerzésre. A keleti rangadó így 0–0-s végeredménnyel zárult.

 

Diósgyőri VTK–Debreceni VSC 0–0 (0–0)

Gólszerző:

Sárga lap: Szaponjics 32′, Demeter 40′ illetve Bermejo 40′

DVTK: Szentics – Gera (Bokros 78′), Kecskés, Tamás, Demeter (Szakos 46′) – Vallejo, Roguljics (Sajbán 52′), Bényei – Babos, Szaponjics (Croizet-Kollár 52′), Acolatse (Holdampf 84′). Vezetőedző: Vladimir Radenkovics.

DVSC: Varga – Dacosta (Szécsi 89′), Lang, Mejías, Guerrero (Vajda 77′) – Youga, Szűcs – Kocsis (Komáromi 77′), Dzsudzsák, Bermejo (Szuhodovszki 46′) – Bárány. Vezetőedző: Sergio Navarro.

 

nb1 Tabella M GY D V GK P
1.Paksi FC7 4 3 0 9 15
2.DVSC8 4 2 2 1 14
3.ETO FC Győr6 3 3 0 8 12
4.Ferencvárosi TC6 3 2 1 8 11
5.MTK Budapest7 3 1 3 0 10
6.Puskás Akadémia FC7 3 1 3 -2 10
7.Kisvárda Master Good6 3 1 2 -2 10
8.Újpest FC8 2 2 4 0 8
9.DVTK8 1 5 2 -4 8
10.ZTE FC8 1 4 3 0 7
11.Nyíregyháza Spartacus FC8 1 3 4 -7 6
12.Kolorcity Kazincbarcika SC7 1 1 5 -11 4

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC