DVSC-Puskás Akadémia: revansra készülnek a hazaiak, önkritikára van szükség a felcsútiaknál – reakciók

Mindkét együttes a dobogóra vágyik.

20.00:DVSC-Puskás Akadémia

Az NB I 27. fordulójának nyitómérkőzésén a negyedik DVSC, az ötödik Puskás Akadémiát fogadja. Az összecsapást a hazaiak várhatják jobb formában, ugyanis Srdjan Blagojevic együttese zsinórban két bajnokit nyert meg, míg a felcsútiak egy vereség és egy döntetlen után érkeznek a cívisvárosba. Nem titok mindkét csapat álma, hogy odaérjen a dobogóra a szezon végén, ehhez viszont nyerni kell péntek este, pláne a vendégeknek, akik egy esetleges vereséget követően nagyon messze kerülhetnek a céljuktól. A szezonban már háromszor találkoztak egymással a felek, hiszen a két bajnoki mellett(1-1, 1-2) a Magyar Kupa-negyeddöntőjében is megmérkőztek, ahol a Puskás Akadémia jutott tovább. Van miért visszavágnia tehát a Lokinak, aki első szezonbeli győzelmére készülhet a felcsútiak ellen.

Srdjan Blagojevic (DVSC): Egy újabb nehéz mérkőzés vár ránk. Az idény során kétszer szenvedtünk vereséget a Puskás Akadémiától, éppen ezért a csapat nagyon motiváltan készül. A statisztikákat elemezve kiderül: kétszer is előfordult az az eset, hogy a DVSC két győztes meccs után a harmadikon kikapott. Kiváló hajtóerő számunkra, hogy ezen változtassunk, és győztesen kerüljünk ki a pénteki párharcból. Ugyanakkor tisztában vagyunk az ellenfelünk erősségeivel, s azzal is, hogy a dobogóért harcol. Tudjuk, hogy a felcsútiak milyen kvalitású játékosokkal rendelkeznek. Megterhelő összecsapásra számítunk. Az egymás elleni kupameccsen nagyon elégedett voltam a csapatom teljesítményével, legfőképp a második félidőben látottakkal. Sajnos azt a mérkőzést elveszítettük, hiszen nagyon hamar kaptunk gólokat, és lényegében mi adtunk kétgólos előnyt az ellenfélnek, ami után nehéz volt feljönni. Viszont nagyon jól játszottunk a második játékrészben, ezt most meg kell ismételnünk. Pozitív energiával kell pályára lépnünk, és kerülnünk kell a könnyen kapott gólokat és a hibákat.

Megyeri Balázs (a DVSC kapusa): A kohézió nagyon jó az edző és csapat között. Már kívülről tudjuk, hogy mit kér és vár el tőlünk. Úgy érzem egyre jobban elsajátította a csapat az általa hozott játékstílust és egyre jobban élvezi is. Ez egy fontos elem, ami eredményességgel párosul. Itt az ideje, hogy megszerezzük a Puskás Akadémia ellen a három pontot. Jó állapotban várjuk a pénteki mérkőzést. Két felsőházi csapat találkozik egymással jó mérkőzés ígérkezik úgyhogy minden adott, hogy itthon tartsuk a három pontot.

Szolnoki Roland (a Puskás Akadémia csapatkapitánya): Nagyon nehéz hét van mögöttünk. Mentálisan mindenkit megviselt a kupamérkőzés, hogy a végén estünk ki. Aztán jött a bajnoki mérkőzés és az újabb rossz teljesítmény a csapattól. Önkritika kell mindenkitől, hogy ki miben hibázott. Jön a pénteki mérkőzés a Loki ellen, ahol lehet javítani. A Debrecen jó formában van, de ha elakarjuk érni a célunkat, akkor meg kell nyernünk ezt a mérkőzést is.