DVSC-Puskás Akadémia: dráma és balhé a végén

Kiállítás és gól az utolsó percekben.

DVSC-Puskás Akadémia 0-1

A meccs főszereplője: Markek Tamás

A felcsútiak kapusa több nagy védést is bemutatott, a 98. percben neki köszönhetően tartotta meg előnyét a Puskás Akadémia.

A meccs kulcsmomentuma: Ferenczi piros lapja

A hajrában Ferenczi és Colley akadt össze, előbbi végül furcsa módon a kiállítás sorsára jutott, pár perccel később pedig gólt is kaptak a debreceniek.

A gól története:

94. perc: Ormonde-Ottewill beadására Zahedi érkezett remekül középen, és a védőjét megelőzve 8 méterről a hosszú sarokba fejelte a labdát. 0-1

A következő feladat:

A DVSC a ZTE otthonába látogat legközelebb, a Puskás Akadémia a Mezőkövesdet fogadja.

Jegyzőkönyv:

DVSC-Puskás Akadémia 0-1 (0-0)

Nagyerdei Stadion, 3726 néző. Vezette: Bognár T.

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Loncar, Ferenczi – Ojediran (Bárány, 94.), Manrique – Szécsi (Bódi, 65.), Dzsudzsák, Varga K. (Kyziridis, 81.) – Dorian Babunski (Mance, 81.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic

Puskás Akadémia: Markek – Batik, Golla, Spandler – Szolnoki, Puljic (Colley, 81.), Favorov, Ormonde-Ottewill, Levi – Gruber (Zahedi, 84.), Komáromi (Corbu, 65.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gól: Zahedi (93.).

Sárga lap: Manrique (23.), Ojediran (27.), Dzsudzsák (55.), Dreskovic (71.), Varga K. (78.), Ferenczi (89.), illetve Favorov (11.), Komáromi (25.), Golla (48.), Colley (89.)

Kiállítva: Ferenczi (90.)

Az MTI beszámolója a meccsről:

„A Puskás Akadémia a hosszabbításban gólt szerezve 1-0-ra győzött Debrecenben a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A felcsútiak a sikerükkel pontszámban utolérték a riválisukat, de több győzelmével a Debrecen maradt a negyedik.

A Puskás Akadémia kezdte jobban a mérkőzést, de a próbálkozásai elkerülték a kaput, tíz perc után pedig kiegyenlítetté vált a játék. Az első félidő közepén a rengeteg szabálytalanság miatt nem alakult ki folyamatos játék és így helyzetek sem. A szünet előtti tíz percben veszélyesebb volt a hazai együttes, de Markek két bravúrral megőrizte a kapuját a góltól.

A felcsútiak első kaput eltaláló lövésére több mint ötven percet kellett várni, de Megyerinek akkor sem volt nehéz dolga. Ezt leszámítva viszont továbbra is inkább a hazaiak akarata érvényesült, s bár közelebb jártak a gólhoz, a győztes találatot nem sikerült megszerezniük. A meccset – főleg az idő előre haladtával – sokkal inkább a szabálytalanságok, műesések és kakaskodások jellemezték, ennek nyomán a videobíró visszavont egy 11-est a Debrecentől, amely ráadásul Ferenczi kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be az összecsapást. Létszámfölényben a felcsútiak a hosszabbításban az első és egyetlen komoly helyzetüket kihasználták, így kissé váratlanul elvitték a három pontot Debrecenből.”