DVSC-Kecskemét: volt játékosa elszomorította a Lokit

Nagyszerű góllal jelentkezett a csereként beszálló játékos.

DVSC-Kecskemét 1-2

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HORVÁTH KRISZTOFER

A csereként beszálló játékos meghálálta a bizalmat, mivel parádés gólt szerzett, ez pedig három pontot hozott a Kecskemét konyhájára. Érdekesség, hogy Horváth az őszi idényben még a Lokit erősítette.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LONCAR KAPUFÁJA

A második félidő elején, 0-0-s állásnál remek lövést eresztett el a Loki légiósa, de nem volt szerencséje, mivel a labda a kapufán csattant. Lehet, hogy teljesen másképp alakul a meccs, ha ez a löket beakad.

61. p.: Ferenczi adott be jobbról, a labda kalandos úton eljutott Loncarhoz, aki kb négy méterről jobbal lőtt a bal felső sarokba. 1-0!

66. p.: Balról érkező beívelés után Májer tette bele a lábát a labdába, végül az ötös környékén helyezkedő Deslandes bal combjáról a Loki kapujának közepébe pattant a játékszer. 1-1!

80. p.: Horváth Krisztofer balról húzott befelé, majd a tizenhatos közeléből jobbal a bal felső sarokba lőtt. 1-2!

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A következő fordulóban a DVSC a Vasast fogadja, míg a Kecskemét a Mezőkövesddel csap össze hazai környezetben.

OTP Bank Liga, 24. forduló:
Debreceni VSC-Kecskeméti TE 1-2 (0-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, v.: Rúsz
gólszerzők: Loncar (61.), illetve Deslandes (66., öngól), Horváth K. (80.)
sárga lap: Kiziridisz (53.), Loncar (55.), illetve Banó-Szabó (5.), Hadaró (60.), Szuhodovszki (63.)
Debreceni VSC: Milosevic – Szécsi (Varga J., 86.), Dreskovic, Deslandes, Ferenczi – Manrique, Loncar – Kiziridisz (Sós, 67.), Dzsudzsák (Bárány, 86.), Varga K. (Bódi, 67.) – Do. Babunski (Mance, 47.)
Kecskeméti TE: Varga Á. – Vágó, Belényesi, Szalai G. – Nagy K., Nikitscher, Mehszi (Horváth K., 66.), Szuhodovszki, Hadaró (Szabó A., 87.) – Májer (Katona M., 83.), Banó-Szabó (Katona B., 66.)

Az MTI összefoglalója:

A Kecskemét tovább folytatta eredményes sorozatát, 2-1-re nyert Debrecenben a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának szombati rangadóján.

A vendégcsapat már tíz forduló óta veretlen és újabb sikerével megerősítette második helyét a tabellán.

A DVSC egyelőre maradt a harmadik pozícióban, de vasárnap hátrébb csúszhat.

Letámadással kezdett a Kecskemét, amelyből betegség miatt hiányoztak alapemberek. Néhány perc elteltével kijött a szorításból a Debrecen, és kiegyenlítetté vált a játék. Mindkét csapat eljutott ellenfele kapujáig, nagy helyzetek azonban nem alakultak ki. Az első félidő második felében a hazai csapat támadott többet, de a vendégek védelme ezúttal is stabil volt. Mindkét oldalon távoli lövések jelentettek némi gólszerzési esélyt.

Alig kezdődött el a második félidő, amikor a debreceniek cserére kényszerültek Dorian Babunski sérülése miatt. Tíz perc elteltével előbb Loncar kapufája jelentett komoly veszélyt a vendég, majd Szalai fejese a hazai kapunál. Nem sokkal később Loncar megszerezte a vezetést a Debrecennek, miután két kecskeméti védő sem tudott felszabadítani egy bal oldali beadás után. Azonnal kettős csere következett a kecskemétieknél, majd még abban a percben egyenlítettek is öngóllal: Deslandes-ról pattant a labda a debreceni kapuba. Továbbra is élénk maradt az iram, és a hajrá kezdetén a csereként beállt Horváth Krisztofer tekert a 16-osról a hazaiak kapujának bal oldalába.

A vendégcsapat ezúttal is szervezetten és eredményesen játszott, így értékes három pontot szerzett.