Dárdaiék ezúttal nem hibáztak, simán nyert a Hertha

A Hertha kapott gól nélkül hozta le a Braunschweig elleni találkozót.

A német másodosztály hatodik fordulójában a Braunschweig látogatott a Hertha Berlin otthonába. Félórányi játékot követően egy bal oldali beadást követően Haris Tabakovic fejelt a hálóba, de az akció elejére visszapörgetvén a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot. Pár perccel később a Hertha szinte lekopírozta az előző jelenetet, és ekkor már Tabakovic megszerezte a vezetést a hazaiaknak, 1-0. A félidő utolsó percében kezezés miatt büntetőhöz jutott Dárdai Pál csapata, amit a svájci gólgyáros értékesített, 2-0.

A második játékrészben is domináltak a berliniek, Tabakovic a 72. percben szerezte meg csapata, és saját maga harmadik gólját, 3-0. A Hertha védelme ezúttal jól működött, a vendégek csak egy kapufáig jutottak.

A Hertha Berlin a 3-0-ás győzelmével kimászott a veszélyzónából, és jelenleg 15. a tabellán. Dárdai Palkó 40 percet játszott kezdőként, de sérülés miatt az öccse, Bence állt be csereként a helyére. Dárdai Mártont a 70. percben cserélte le édesapja.