nb1.hu

Dárdai megerősítette, hogy a fia eligazol Berlinből, és keményen kiosztotta a sajtót

Nem várt feszültséget tartogatott a vasárnapi Hertha-Schalke (5-2) mérkőzés előtti, majd utáni nyilatkozat Dárdai Páltól.

A magyar vezetőedző előbb megerősítette: legkisebb fia, Dárdai Bence nyáron valóban távozik a klubtól, és ahogy arról már szóltak a hírek, Wolfsburgban folytatja a pályafutását.

A legfiatalabb Dárdai-fiú már nyáron a Bundesligába igazolhat – sajtóhír

„Apaként nem szólhatok bele a döntésébe. Az édesanyja, a testvérei és a csapat megpróbálta meggyőzni őt, hogy maradjon, de ő döntött. Fájdalmas a helyzet, a feleségem néhány napig sírt miatta.”

Ezzel együtt az őszinte véleményét is elmondta: „Ha a Bundesligában játszanánk, biztosan maradt volna. Amikor először átvettem a Herthát, felépítettünk valamit olyat, ami által sok fiatal játékos magától hívott minket, hogy a Herthához akarnak jönni és tovább szeretnének fejlődni. Manapság ez nem így van, hiszen a Bundesliga 2 fizikális, nem könnyű a fiatal játékosok számára.”

A meccs lefújása után aztán Dárdai kemény kritikát fogalmazott meg a sajtóval szemben.

„Folyamatosan érnek minket a valótlan állítások és az ezzel járó nyomás. Sok helyen azt olvasom: a Hertha edzőjének nincs koncepciója. Ha valaki nem lát koncepciót, sajnálom, ne jöjjön ide többé! Hülyeség az is, hogy a vezetőség idő előtt felbontaná a szerződésem, hiszen többször is elmondtam, hogy mindig egyéves szerződést írok alá a klubbal.”

Dárdai egyben kijelentette: az sem igaz, hogy Bence fia ingyen távozik a klubtól, egyben a vezetőség csak a sajtóból értesült az átigazolásról.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC