Nehéz helyzetbe került Svájcban a magyar válogatott támadó, akinek 2028-ig szól a szerződése, a St. Gallen mégis megoldást kereshet a jövőjére.
Alaposan megváltozott Csoboth Kevin helyzete az elmúlt két évben.
A 26 éves támadó a 2024-es Európa-bajnokságon a Skócia ellen a 100. percben szerzett győztes góljával vált a magyar válogatott egyik hősévé, nem sokkal később pedig az Újpesttől a svájci St. Gallenhez igazolt. Mostanra azonban már klubjában is alig számítanak rá.
Első svájci idényében még rendszeresen lehetőséget kapott és négy gólt szerzett, 2025 őszén viszont kölcsönadták a török Genclerbirliginek. Ott mindössze hét tétmérkőzésen játszott, majd januárban visszatért St. Gallenbe, miután a török klub rendszertelenül fizette a bérét.
A Nemzeti Sport svájci forrása szerint Csoboth problémája elsősorban szakmai. Sven Lenzi, a St. Gallennel kiemelten foglalkozó TVO munkatársa úgy látja, Enrico Maassen vezetőedző 3–5–2-es rendszerében egyszerűen nincs igazán megfelelő poszt a magyar játékos számára.
„Valójában szélső, csatárként nemigen illik a játékba, a szélső futó szerepköréhez pedig védekezésben nem elég erős.
Ráadásul Enrico Maassen vezetőedző futballszakmailag sem igazán kedveli” – mondta Lenzi a Nemzeti Sportnak.
Csoboth továbbra is az első csapattal edz és St. Gallenben él, ám a beszámoló szerint nincs igazán integrálva az együttesbe. A mérkőzéseken a kispadra sem feltétlenül fér oda, előfordul, hogy fiatalabb játékosokat is előbb neveznek nála, jelenlegi helyzetében pedig legfeljebb harmadik számú opciónak tekinthető.
A klub sportigazgatója, Roger Stilz ezért megoldást kereshet Csoboth helyzetére, a távozás azonban nem feltétlenül lesz egyszerű.
A magyar támadó szerződése 2028-ig érvényes, svájci viszonylatban is magas fizetést kap, ráadásul a St. Gallen átigazolási díjat is kérne érte.
Csoboth piaci értéke közben jelentősen visszaesett: a Transfermarkt jelenleg 300 ezer euróra becsüli, miközben másfél évvel korábban még 1,5 millió eurót ért.












