Vasárnap több magyar légiós is pályára lépett Európa-szerte.
Így zárták a hétvégét a magyar válogatott külföldön szereplő játékosai.
Bolla Bendegúz mind a 90 percet a pályán töltötte a Rapid Wien Wolfsberger AC ellen idegenben aratott 2-1-es győzelme során az osztrák Bundesliga negyedik fordulójában. Ezzel a sikerével 10 ponttal holtversenyben vezeti a tabellát a bécsi együttes. Csütörtökön a magyar játékosra és csapatára kemény feladat vár: Az ETO FC Győr ellen kell ledolgozniuk az egygólos hátrányukat a Konferencia Liga-selejtező visszavágóján, ha be szeretnének jutni a főtáblára.
Csoboth Kevin a kispadról nézte végig, ahogy csapata, a St. Gallen 1-0-ra kikapott hazai környezetben a Luzern csapatától. Négy forduló után jelenleg kilenc ponttal másodikak a zöld mezesek, de a közvetlen rivális Sion még megelőzheti őket, hiszen eggyel kevesebb meccset játszott.
Nagy Ádám kezdő volt a Spezia Carrarese elleni mérkőzésén a Serie B nyitófordulójában, ami azonban nem úgy sült el, ahogyan a fekete-fehérek várták: a teljes második félidőt emberhátrányban töltötték, és végül 2-0-s vereséget szenvedtek.
A Sallai Rolanddal felálló Galatasaray simán, 4-0-ra felülmúlta idegenben a Kayserisport, így három kör után vezeti a török bajnokságot. A magyar válogatott játékos a 79. percig volt a pályán.
Balogh Botond még az előző évadban, sárga lapokkal összeszedett eltiltása miatt nem lehetett ott a Parma csapatában, amelyet a Juventus 2-0 arányban legyőzött a Serie A első fordulójában.